EN

Eğitim Sorunları Çözüm Bekliyor

UBP-HP Hükümeti; seçimler, koltuk kavgası ve işbirlikçilik yarışından vakit bulmadığı için eğitimde yaşanan sorunlar devam etmektedir. Buna göre;

1- Hamitköy Dr. Fazıl Küçük İlkokulu, Şht. Ertuğrul İlkokulu, 9 Eylül İlkokulu, Gönyeli İlkokulu, Alasya İlkokulu, Karakol İlkokulu, 23 Nisan İlkokulu, Özgürlük İlkokulu’nda öğretmen eksiklikleri devam etmektedir.

2- Hamitköy İlkokulu’nda sınıf yetersizliği vardır. Ana sınıfta 30 öğrenci olmasına rağmen, hala daha öğretmen verilmediği gibi, yeni sınıf yapılması veya dernek binası olarak kullanılan eski okul binasının Eğitim Bakanlığı tarafından devralınarak ana okula dönüştürülmesi için hiçbir çalışma yapılmamıştır.

3- Risk grubunda olan öğretmenler iki aydan beri, Eğitim Bakanlığı vasıtası ile Sağlık Kurulu’na başvurmalarına rağmen, hala daha tümüne cevap verilmemiştir. Hastalıklar sebebi ile risk taşıyan öğretmenler büyük bir tehlike altında okullarda göreve devam etmektedirler.
Sendikamız bu sorumsuzluğun daha fazla devam etmesine izin vermeyecektir. Birilerinin koltuk kavgaları için eğitimi göz ardı etmesine eylemlerle yanıt vereceğiz.


Saygılarımızla.

Uğur Erilen
KTÖS Basın ve Propaganda Sekreteri

Eğitim Sorunları Çözüm Bekliyor
Başa dön