EN

Hakkımızda

İlkelerimiz
KTÖS tüm çalışmalarını demokrasi, barış kültürü ve insan hakları çerçevesinde ve eşitlik, toplumsal cinsiyet eşitliği, sosyal adalet, sivil özgürlükler, dayanışma, çoğulculuk, şiddetsizlik, ayrımcılık yapmama, eleştirellik, farkındalık, bilimsellik ve empati ilkelerini benimseyerek yürütmektedir.

Vizyonumuz
Öğretmen sorunlarıyla toplum sorunları içiçedir felsefesiyle, özyönetim, demokratikleşme ve Kıbrıs Türk toplumunun bağımsızlığı mücadelesini yürütmek, ayrıca eğitim yoluyla bireylerin barış kültürünü içselleştirmesini teşvik ederek, Kıbrıs’taki iki ana toplumunun birleşik bir adada, bir arada barış içinde yaşamasına katkı koymak.

Misyonumuz
Özgürleştirici bir anlayışla, insan haklarını, çevre bilincini, barış kültürünü, şiddetsizliği ve ayrımcılıkla mücadeleyi teşvik etmek için eğitim kurumlarını çağdaş bir anlayışla yeniden organize etmek.


Biz Kimiz

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS), 1968 yılında kurulmuş ve Kıbrıs’ın kuzey kesiminde bulunan bir sendikadır. KTÖS, Kıbrıs Cumhuriyeti’ne kayıtlıdır ve bu nedenle uluslararası platformlarda da tanınmaktadır. Dünyadaki tüm eğitim sendikalarını çatısı altında toplayan Eğitim Enternasyoneli (EI) ve Avrupa Eğitim Sendikaları Komitesi (ETUCE)’nin aktif bir üyesi olan KTÖS, üyelerinin haklarını koruma, savunma ve geliştirmenin yanı sıra Kıbrıs Türk toplumunun ilerlemesine katkıda bulunmak amacıyla hareket etmektedir.
Aynı zamanda, dünyadaki ve özellikle Avrupa’daki birçok sendika ile işbirliği yapan KTÖS, uluslararası ortak projeler tasarlayıp uygulayarak, üyelerinin mesleki gelişim, kültürel farkındalık ve yaratıcılıklarına katkı koymayı ilke edinmiştir.
KTÖS, hukukun üstünlüğüne saygı duyar ve demokrasi algısının altını çizerek, bunu bir yaşam biçimi olarak görür.
Sendikamızın en önemli prensibi, demokratik uygulama, şeffaf, tarafsız ve adil bir yönetim politikası sürdürmesidir.

Daha fazla bilgi:
Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası / Cyprus Turkish Teachers’ Trade Union

Tel: +903922271175 Fax +903922283870
Email : ktos.basin@gmail.com
www.ktos.org / www.ktosegitim.org
Facebook /KTÖS
İnstagram @ogretmenlersendikasi
Youtube /ktöseğitim

Başa dön