EN

Toplumlararası Çocuk Korosu (ICC) kayıtları başladı

Tarihsel Diyalog ve Araştırma Derneği (AHDR), Dayanışma Evi (H4C), Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) ve Kıbrıs Rum İlkokul Öğretmenler Sendikası (POED), kurumlar, gruplar ve vatandaşların barışcıl inisiyatiflerinin, Barış Kültürü’nün yaygınlaştırılması konusunda anahtar rol oynadığı dair inancıyla, Toplumlararası Çocuk Korosu’nun (ICC) 2022-2023eğitim yılında da devam edeceğini duyurur.

Toplumlarası Çocuk Korosu’nun temeli, hem Kıbrıs’ta ve dünyada benzer girişimlerin güçlü ve pozitif etkisine, hem de barış kültürü inşasında çocuklara daha fazla vakit ve enerji harcanması gerektiği inancına dayanır. Bizler, Kıbrıs’taki tüm toplumların çocuklarını, birçok dilde birlikte sevgi, barış ve arkadaşlık şarkıları söylerlerken izlemenin ve dinlemenin, barış içinde birlikte yaşama konusunda çok güçlü bir mesaj vereceğine inanıyoruz.

Provalar, Kıbrıs’taki tüm toplumlardan çocukların katılımıyla Eylül 2022’de yeniden başlayacaktır. Provalar, Eylül 2022’den Temmuz 2023’e kadar haftada bir kez gerçekleştirilecektir. Koro şefleri çocukların birbirleriyle ve şefleriyle olan ilişkilerinde güven oluşturmaya yardımcı olmak adına çeşitli oyunlar ve aktiviteler gerçekleştirilecektir.

Provalar, sıcak atmosferiyle, erişilebilir bir konum olan Dayanışma Evi’nde (Home for Cooperation) her Çarşamba 17:15 – 18:30 arasında gerçekleşecektir. İlk provanın tarihi, ilgili kişilere kişisel olarak iletilecektir.

Akademik yılın sonunda Koro, Dayanışma Evi’nde bir etkinlikle kapanış yapacaktır.

BAŞVURU FORMU

 

Δήλωση συμμετοχής

 

You may find the applicaton form

Toplumlararası Çocuk Korosu (ICC) kayıtları başladı
Başa dön