EN

KTÖS, Kıbrıs Rum İlkokul Öğretmenleri Sendikası (POED) ile Görüşme Gerçekleştirdi

   KTÖS Dış İlişkiler Koordinatörü Gizem Kavaz yaptığı basın açıklaması ile KTÖS ve POED!in ortak aktivitelerin hayata geçirilmesi ile ilgili çalışma başlattığını duyurdu.

Açıklamanın tamamı:

KTÖS Yürütme Kurulu, Kıbrıs Rum İlkokul Öğretmenleri Sendikası POED’i ziyaret ederek, POED Yönetim Kurulu üyeleriyle bir toplantı gerçekleştirdi.

Kıbrıs’ın her iki kesiminde yer alan okullardaki varolan durumun ve ayrıca pandemi döneminde eğitimde yaşanan sorunların ve bu sorunlarla nasıl baş edildiğinin konuşulduğu toplantıda, okulların, eğitimcilerin ve öğrencilerin nasıl daha iyi koşullarda çalışmalarını sürdürebileceği üzerine fikir alışverişleri yapıldı ve alternatif öneriler ortaya konuldu.

Toplumsal gelişimin ve ilerlemenin en önemli aracı olan eğitimin, iki toplumun yakınlaşması ve aynı coğrafya üzerinde bir arada barış içinde yaşayabilmesi için çok önemli bir misyona sahip olduğunun vurgulandığı toplantıda, her iki sendika da bu misyonun bilinciyle, iki toplumdaki eğitimcilere destek verilmesi gerekliliğini ifade etti.

Uzun yıllardır yakın işbirliği ve dayanışma içinde olan KTÖS ve POED, mesleki gelişim ve barış kültürünü geliştirme hedefiyle, öğretmenlere yönelik iki toplumlu atölye çalışmalarının, okul ziyaretlerinin, seminerlerin ve farklı temalar altında ortak aktivitelerin yer alacağı bir dizi etkinliğin planlanması ve gerçekleştirilmesi için de çalışmalarını başlattı.

KTÖS, Kıbrıs Rum İlkokul Öğretmenleri Sendikası (POED) ile Görüşme Gerçekleştirdi
Başa dön