EN

KTÖS: Aşıya ihtiyaç varken iken, öncelik “morg buzluğuna” verildi.

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası, Sağlık Bakanı Ünal Üstel’in ilk icraatı olan “morg buzluğu ihalesi”ni sert bir dille eleştirdi.

İçinden geçilen covid 19 pandemi sürecinde sağlıkla ilgili temel ihtiyaçların doktor, hemşire ve elzem sağlık ekipmanları iken sağlık bakanlığının öncelikli olarak morg buzluğu ihalesine çıkmasını ” toplumu ölüme hazırlıyorlar “olarak  niteleyen açıklama şöyle:

Üniversite ve kumarhane baronlarına hizmet adına ülkemize Covid-19 hastası ithal eden bu hükümet faturayı da halka kesmektedir. Halkın sağlığını korumak için doktora, hemşireye, aşıya olan ihtiyaç ortada iken, önceliği “morg buzluğuna” veren bu zihniyetin bu ülkeye verebileceği hiçbir şey yoktur.

Covid-19 salgın felaketini fırsatçılığa dönüştürüp, çıkar çetelerine maddi menfaat sağlayan UBP-DP-YDP Hükümeti, toplumumuzu yok oluşa sürüklemektedir.

Menfaat çetelerine ekonomik çıkar sağlamak için halkın sağlığı ile oynayan UBP-DP-YDP Hükümeti, salgının yayılmasının zeminini hazırlayarak halkımızı ekonomik, sosyal, psikolojik yıkıma sürüklemeye devam etmektedir. Güney Kıbrıs’tan aşı ve sağlık malzemesi gelmesine engel çıkaran atama Cumhurbaşkanı Sn. Ersin Tatar’ın yaptıkları yetmezmiş gibi, şimdi de bu hükümet topluma “ölümü” layık görmektedir. Aşılama planı ortaya koyamayan, doktor, hemşire istihdamı yapmayan, çalışanlarına ve işletmelere gerekli ekonomik desteği vermeyen UBP-DP-YDP toplumumuzu “ölüme” hazırlamaktadır.

AKP yetkililerine yağ çekmekten vıcık vıcık hale gelmiş, atama Başbakan Sn. Ersan Saner’in UBP kurultayına yatırım amaçlı atadığı yeni Sağlık Bakanı Sn. Ünal Üstel’in ilk icraatı, iki adet “morg buzluğu” ihalesine çıkmak olmuştur.

Üniversite ve kumarhane baronlarına hizmet adına ülkemize Covid-19 hastası ithal eden bu hükümet faturayı da halka kesmektedir. Halkın sağlığını korumak için doktora, hemşireye, aşıya olan ihtiyaç ortada iken, önceliği “morg buzluğuna” veren bu zihniyetin bu ülkeye verebileceği hiçbir şey yoktur. Bu hükümete ve arkasındaki AKP’ye karşı mücadeleyi sokağa taşımaktan başka çare kalmamıştır.

KTÖS: Aşıya ihtiyaç varken iken, öncelik “morg buzluğuna” verildi.
Başa dön