EN

Her vatandaşın halk düşmanı hükümetle mücadele etmesi ülkeye hizmettir

Covid-19 salgınını iyi yönetemeyen Tatar-UBP anlayışı insanımızı açlığa, işsizliğe mahkûm ederken, çıkar çetelerine menfaat sağlamak için atılan adımlar nedeni ile sağlık ve eğitimi de kaosa sürüklemiş, şimdi de öğretmenlerle sendikaları günah keçisi yapma derdine düşmüştür.

Türkiye’den para almak için her türlü yağcılığı alışkanlık haline getiren Tatar-UBP zihniyeti, bütçenin verdiği açığı kapatmak için çalışanların maaş ve ücretlerine göz dikmiştir. Kendi yandaşlarından vergi almayan, devlet kaynaklarını teşvik adı altında üniversite baronlarına, köy ağalarına peşkeş çeken Tatar-UBP zihniyeti, servet vergisi konusunu ağzına bile almamaktadır.

Bu kaos içinde “aşı” konusunu bile dilencilik haline getiren Tatar-UBP zihniyeti Kıbrıs Cumhuriyeti ve Türkiye’den aşı bağışlanmasını beklemektedir. Son yaşanan seçimde yapılan usulsüz istihdamlarla ilgili bütçeye 21 Milyon TL ek yük getiren Tatar-UBP zihniyeti, adanın kuzeyinde yaşayanların tümünü aşılamak için gerekli olan 30 milyon TL’yi bulamamaktadır.

Okulların yeniden yüz yüze eğitime başlaması için aşı, sağlık ve güvenlik önlemleri birlikte ele alınmalıdır. Okullara gerekli altyapı imkanları ile ihtiyaç malzemelerini sağlamayan, UNESCO’nun, ETUCE’nin, Eğitim Enternasyoneli’nin öğretmenlerin aşılanmada öncelikli meslek grubu olduklarına dair açıklamalarını görmezden gelen Tatar-UBP zihniyeti, UBP kadın kollarını ve kendilerini önceliğe almış, öğretmenleri ve eğitim çalışanlarını ise suçlamanın ötesinde bir adım atmamıştır. Özel eğitim okullarında görev yapan 97 öğretmen ve çalışanı aşılama sözü veren jet skandalı kahramanı Sağlık Bakanı Ünal Üstel, tutmayacağı sözler vermeye devam etmektedir.

Bu icraatlara bakıldığında Tatar-UBP zihniyetinin sermayeye hizmet veren halk düşmanı oldukları açıktır ve her vatandaşın bunlarla mücadele etmesi ülkeye hizmettir. Bu zihniyet ile, Covid-19 dünyada bitse bile, Kıbrıs’ın kuzeyinde salgın devam edecektir.

Saygılarımızla,

Şener Elcil

KTÖS Genel Sekreteri

Her vatandaşın halk düşmanı hükümetle mücadele etmesi ülkeye hizmettir
Başa dön