EN

Genel Sekreterimize yönelik yapılan açıklamaları yargıya taşıyoruz

AKP’nin açık desteği ve seçimlere müdahalesi ile cumhurbaşkanlığı koltuğuna oturtulan Sn. Ersin Tatar, makamının imkanlarını kullanarak Genel Sekreteri’miz Sn. Şener Elcil’e yönelik söylemler yapmakta ve yargıyı silah olarak kullanmaya çalışmaktadır.

AKP’nin “bizde ne varsa sizde de olacak” söylemine uygun olarak, hareket eden Sn. Ersin Tatar sendikamızın kendisi hakkında ortaya koyduğu görüşleri çok tehlikeli bulmaktadır. Sn. Ersin Tatar’ı savunmak için sıraya giren AKP yetkililerinin çırpınışı aslında gerçeklerden rahatsız olduklarını göstermektedir. AKP yetkililerinin seçimlere müdahalesi ile meşruluğunu yitiren Sn. Ersin Tatar’ı ve AKP yetkililerini korku sarmış, 10 Kasım tarihinde yapılan “Demokrasi ve İrade” protesto yürüyüşü ile bu korku daha da artmıştır.

Genel sekreterimize yapılan saldırıları, Kıbrıs Türk toplumunun gerçek sesini yükselten örgütleri susturmaya yönelik, AKP’nin başlattığı bir operasyon olarak değerlendiriyoruz.

Bu çerçevede konuyu uluslararası alana taşıyacağımızı ortaya koyarken, Sn. Ersin Tatar’ın 12 Kasım tarihinde basına yansıyan Genel Sekreterimize yönelik hakaret içeren açıklamalarını hukukçularımızın verdiği görüş doğrultusunda yargıya taşıyacağımızı kamuoyuna duyururuz.

Saygılarımızla.

KTÖS Yönetim Kurulu (a)
Emel Tel
KTÖS Başkanı

Genel Sekreterimize yönelik yapılan açıklamaları yargıya taşıyoruz
Başa dön