EN

Sendikal Platform: Mücadele, Topluma Ucuz Enerji Sağlama Kavgasıdır

Kıbrıs Türk toplumuna vaatlerde bulunan UBP ve HP, AKP’nin telkini ve girişimleri ile hükümet olduktan sonra söz verdiklerinin aksine hareket ederek, toplumu nasıl yalanlarla aldattığını bir bir ispat etmektedir.

Özellikle temiz, dürüst siyaset, hesap verebilirlik sözü veren Halkın Partisi’nin dörtlü hükümet döneminde Elektrik Kurumu’na yeni jeneratörler alınması ile ilgili ortaya koyduğu tutum Ulusal Birlik Partisi’nin kaşarlanmış yalan siyaseti ile örtüşmektedir. Bir yandan El-Sen ile protokole imza koyarak sorumluluk altına girermiş gibi yapan UBP-HP hükümeti, diğer yandan ise verdiği bu sözü tutmayarak çalışanları grev ve eylem yapmaya zorlamaktadır. Anlaşılan odur ki, yıllardan beri Elektrik Kurumu’nu çiftlik gibi görüp, şeffaf olmayan ihalelerle istismar eden anlayışın rant kavgası devam etmektedir.

Bu rant kavgasına son vermek ve halkımızın sürekli ucuz ve temiz elektrik alması için mücadeleyi yükselten El-Sen öncülüğündeki emekçilerin kavgası UBP-HP hükümetini ve arkasındaki rantları rahatsız etmiştir.

Konu ile ilgili olarak “Bu Memleket Bizim” diyerek ülkesine ve üretim araçlarına toplum adına sahip çıkan El-Sen’in mücadelesinde yanlarında olduğumuzu ve her türlü dayanışmayı göstereceğimizi vurgular, UBP-HP hükümetini rantçılara hizmet etmekten vazgeçerek imzaladığı protokolün gereğini yapmaya davet ederiz.

SENDİKAL PLATFORM

Sendikal Platform: Mücadele, Topluma Ucuz Enerji Sağlama Kavgasıdır
Başa dön