EN

120 bin doz aşı iyi değendirilmeyip, eş, dost, akraba ve partiliye dağıtıldı

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) Yönetim Kurulu, özel eğitim okulu öğretmenlerinin aşılanması ile ilgili programa uyulmadığı nedeniyle Eğitim Bakanlığı önünde protesto eylemi gerçekleştirdi

Tel: Adamızın kuzeyi tam bir kaosa sürüklenmektedir
KTÖS Başkanı Emel Tel‘in okuduğu basın açıklaması şöyle:

“Eğitim bireyleri ve toplumları daha ileriye taşıyacak temel bir insan hakkıdır. Her şeyi para olarak gören, halktan alıp zengine veren politikacılar yüzünden adamızın kuzeyi tam bir kaosa sürüklenmektedir.

Salgının durdurulması için alınan kısıtlamaları değerlendiremeyen hükümet okulların açılması için hiçbir önlem alınmadı.

Her şey para olarak gören Sağlık Bakanı Ünal Üstel, özel eğitim okullarında çalışanlar için söz verdiği aşılamayı daha yapmadı. Ulusal Birlik Partisi (UBP) Kadın Kolları‘na aşı bulan Üstel, öğretmenlere aşı bulamadı. Bu zihniyet aşı konusunda bile el açıyor.

Maksimum 30 milyon TL ile nüfus aşılanabilir. Salgın bilinçli olarak devam etmektedir. Karantina merkezlerine daha fazla para veriliyor.”

Elcil: Üstel’in mecliste yaptığı açıklamada mide bulandırıcı

KTÖS Başkanı Tel‘in ardından konuşan KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil konuşmasında şunları kaydetti:

Bu hükümet her şey para olarak görüyor. Üstel’in mecliste yaptığı açıklamada mide bulandırıcıdır. Bu aşıların alınması için kendilerine para getirdik. Gelsinler parayı alsınlar özel eğitim çalışanlarını aşılasınlar.

Üstel’in gözünün doyması için kendisine para getirdik. Cumhurbaşkanı Ersin Tatar başta olmak üzere vatandaşın ensesinden saltanat sürüyorlar.

Basın açıklamasının ardından 97 aşının bedeli olarak 291 dolar zarfa koyularak Üstel’e iletildi.

Basın açıklamasının tamamı
“Eğitim; bireyleri ve toplumları bulundukları yerden daha ileriye taşıyacak, uzun süreli planlama ve yatırım gerektiren temel bir insan hakkıdır.

Bu gerçekten hareket etmeyen, günübirlik, kişisel ve partisel menfaat için siyaset yapan, her şeyi para olarak gören, topluma değil menfaat çetelerine hizmet eden, halktan alıp, zengine paylaştıran, yağ çekerek toplumu dilenci durumuna düşüren politikacılar yüzünden, adamızın kuzeyi tam bir kaosa sürüklenmiştir.

Covid-19 nedeni ile okullarda yüz yüze eğitim yapmanın koşulu sağlık ve güvenlik önlemleri alarak ve tüm eğitim çalışanlarını aşılayarak okulları açmaktır.

Öğretmenlerimizin ortaya koyduğu tüm çabalara rağmen, hükümetin bir avuç kumarcıya menfaat sağlama girişimleri adamızın kuzeyine pozitif vakalı kişilerin girişine izin verilmesi sonucu okullarımızda yüz yüze eğitime ara verilmiştir.

Buna bağlı olarak salgının durdurulması için alınan kısıtlama ve sokağa çıkma yasağı uygulamalarının kazandırdığı zamanı değerlendiremeyen, UBP-DP-HP Hükümeti okulların açılmasına yönelik hiçbir önlem almamış, bizlerle toplantı dahi yapılmamıştır.

“Okul çalışanları aşılanarak Nisan ayı başında okullar tekrardan yüz yüze eğitime başlayacak” açıklaması yapan Eğitim Bakanı Sn. Olgun Amcaoğlu, Sağlık Bakanlığı tarafından yalnız bırakılmıştır.

Her şeyi para olarak gören Sağlık Bakanı Ünal Üstel, Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu tarafından tekrardan yüz yüze eğitime başlatılan özel eğitim okullarında çalışan 97 öğretmen ve çalışan için üç haftadan beri söz verdiği aşılamayı hala daha yapmamıştır.

Adamızın kuzeyine gelen 120 bin doz aşıyı iyi değerlendirmeyip, eş, dost, akraba, partiliye dağıtan, Yakın Doğu Üniversitesi’ne bin aşı veren, UBP kadın kollarına aşı bulan Ünal Üstel, 97 eğitim çalışanı ve öğretmene aşı bulmaktan acizdir.

Öğretmenleri paraya endeksleyen Ünal Üstel, aşılanan UBP kadın kollarının devlete kaç para kazandırdığının cevabını da vermek zorundadır.”

Kaynak: KTÖS/TAK/Özgür Gazete

120 bin doz aşı iyi değendirilmeyip, eş, dost, akraba ve partiliye dağıtıldı
Başa dön