EN

Uyarı Grevi: Pandeminin tüm okullara yayılmasını bekleyemeyiz

Kumar baronlarına ve özel okul patronlarına hizmet etmeyi, topluma hizmet etmeye tercih eden UBP-HP Hükümeti, Covid-19 Pandemisi ilan ettiği bir dönemde yetkisi olmadığı halde yanlış ve yasadışı kararlar üretmeye devam etmektedir.

Bulaşıcı Hastalıklar Üst Kurulu’nun yetkisinde olan okulların açılması konusunu yetkisi dışında ele alan UBP-HP Bakanlar Kurulu’nun tüm yaş grupları için eğitimin başlamasını 1 Ekim tarihine ertelerken salgının patladığı bu dönemde ana, 1 ve 2. sınıfları eğitimine devam ettirme kararını hem yanlış, hem de yasadışı buluyoruz. Seçimden başka hiçbir şey düşünmeyen UBP-HP Hükümeti bu kararla toplum sağlığını düşünmediğini küçük çocukları ve öğretmenleri “kobay” olarak kullandığını göstermiştir.

Toplum sağlığını korumak, sağlık ve güvenlik önlemleri alınmış ortamlarda kesintisiz eğitim vermek ve okulların kalıcı kapanmasını engellemek adına eylem koymak kaçınılmaz olmuştur.

Aylardan beri okulların açılması için verdiğimiz emekler, sorumsuz UBP-HP Hükümeti tarafından boşa çıkarılmıştır. Toplum sağlığını koruma, çocuklarımızın ve öğretmenlerimizin “kobay” olarak kullanılmasını engellemek, UBP-HP Hükümeti’nin yalanlarını ortaya çıkarma adına 9 Eylül Çarşamba gününden başlamak üzere 08:00-09:20 saatleri arasında okul öncesi, 1. ve 2. sınıfların olduğu okullarda uyarı grevinde olacağımızı, verilen ek görevleri almayacağımızı, öğretmenlerimizin velilerimizle oluşturdukları iletişim ağı aracılığı ile öğrencilerimize eğitim adına her türlü katkıyı koymaya devam edeceğimizi, yasadışı alınan bu kararı yargıya taşıyacağımızı kamuoyuna duyururuz.

Bununla birlikte tüm halkımızın çocuklarını okula göndermeyerek gösterdiği direnişi destekleyip teşekkür ederken, salgın hastalığın geldiği boyut nedeni ile bugüne kadar yaptıkları gibi kendilerini ve ailelerini korumaya, çocuklarını okula göndermeyip evde güvenli ortamda tutmaya devam ettirmelerini rica ederiz.

Saygılarımızla.

Şener Elcil
KTÖS Genel Sekreteri

Uyarı Grevi: Pandeminin tüm okullara yayılmasını bekleyemeyiz
Başa dön