EN

Gerici odaklarla işbirliği yerine, okulların güvenle açılması için çalışınız!

Salgın hastalık devam ederken, sağlık ve güvenlik önlemleri alınarak okulların açılıp çocuklarımızın eğitiminin devam etmesi konusunda aylardan beri yoğun bir çaba ortaya koyarken, hükümet yetkililerinin her şeyi seçime endekslemesi, toplum sağlığını ve çabalarımızı boşa çıkarmaktadır.

Covid-19 salgınının ülkemizde başladığı günden itibaren, felaketten, fırsatçılık yapmaya çalışan UBP-HP Hükümeti seçim için gerici odaklarla işbirliğine girişmiştir. Başbakan Sn. Ersin Tatar tarikat odaklarında ayinlere katılırken, Covid-19 salgını için sendikamızla istişare edilerek hazırlanan okul kılavuzunda, bizim karşı çıkmamıza rağmen çocukları tarikatların istismarına açan düzenlemeler okullara gönderilmiştir.

Başbakan Sn. Ersin Tatar tarikat odaklarında, aralarında çocukların da olduğu müritlerle İslam ile hiçbir ilgisi olmayan ayinlerde seçim kazanmak için dua okuturken, bu çocukların okullara gitmemesi için “eğitim hakkını erteleme” adı altında Milli Eğitim Yasası’na ve Anayasaya aykırı düzenleme yapmıştır. Anlaşılan odur ki, Ankara hükümetine şirin görünme ve oy avcılığı için UBP tarikatlara kucak açmıştır. Bir yanda Atatürkçülük, laiklik konusunda “mangalda kül bırakmayan” Sn. Ersin Tatar ve UBP yetkilileri oy uğruna tarikatların oyuncağı olmuşlardır.

Bilinmelidir ki, Türkiye’yi kara çarşafa ve gerici odaklara teslim eden AKP zihniyetinin Kıbrıs Türk toplumunu dönüştürmeye yönelik girişimlerinin karşısında olmaya, sahte laik, sahte Atatürkçü, işbirlikçi UBP-HP hükümetine gereken cevabı vermeye devam edeceğiz.

Saygılarımızla,

Şener Elcil
KTÖS Genel Sekreteri

Gerici odaklarla işbirliği yerine, okulların güvenle açılması için çalışınız!
Başa dön