EN

Tarihin en büyük çevrimiçi öğretmen toplantısına davetlisiniz.

KTÖS’ün üyesi olarak bulunduğu Eğitim Enternasyonali 5 Ekim Dünya Öğretmenler Günü’nde tarihin en büyük çevrimiçi öğretmen toplantısına ev sahipliği yapıyor. Kesintiler ve krizlerle gölgelenen bir yılın ardından, 24 saatlik canlı yayın dünyanın her yerinden öğretmenleri bir araya getirecek ve pandeminin acı verici bir şekilde açıklığa kavuşturduğu sorunları ele almasını sağlamak için harekete geçme fırsatı verecektir.

Kriz yolunda öğretmen liderliği

2020, yakın tarihin en zorlu yıllarından biri oldu. Pandeminin zirvesinde küresel öğrenci nüfusunun % 90’ından fazlası okula gidemedi ve eğitim Covid-19’un yayılmasından ciddi şekilde etkilendi.

Bu zor zamanlarda, öğretmenler her yerde harekete geçti ve muazzam zorlukların üstesinden geldiler. Uzaktan öğretim ve öğrenim için çözümler bulmak, yemek dağıtmak, kitaplar ve hatta internet bağlantıları dağıtmak için birlikte çalışan öğretmenler, eğitimin devam etmesini sağlamak için ileriye ve öteye gitti. Bu benzeri görülmemiş krizde öğrencilerine ve topluluklarına rehberlik etmede hayati bir rol oynadılar.

Eİ Genel Sekreteri David Edwards şunları söyledi: “Öğretmenler bu inanılmaz zor zamanlarda kesinlikle olağanüstü oldular. Şimdi birlikte durma zamanı, çünkü birlikte dünyada gerçek değişimi gerçekleştirme gücüne sahibiz. Öğretme ve öğrenme mesleğimiz. Dünya pandeminin derslerini öğrenecekse, öğretmenler başı çekmelidir. 5 Ekim’de başlıyoruz. ”


Yerel, bölgesel ve küresel perspektifler

Eğitim Enternasyonali Dünya Öğretmenler Günü etkinliği, Asya, Pasifik, Afrika, Arap ülkeleri, Avrupa, Latin Amerika, Kuzey Amerika ve Karayipler’de öğretmenlerin ve sendikalarının belirli önceliklerini vurgulayan bölümler içerecek. Yayında, Birleşmiş Milletler yetkilileri, Eğitim Bakanları ve Cumhurbaşkanları da dahil olmak üzere eğitim sektörünü şekillendiren kilit aktörlerin küresel diyalogları ve deneyimlerini de yer alacak.


Etkinlik Asya Pasifik’te 5 Ekim sabahı başlayacak ve 24 saat sonra Kuzey Amerika ve Karayipler’de sona erecek. Etkinliğin Avrupa yayını Kıbrıs yerel saati ile 16:50-20:00 saatleri arasında olacaktır. KTÖS’den Süleyman Gelener etkinliğin moderatörlüğünü yapacak ve KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil’in etkinlikte konuşması yer alacaktır.

Etkinliği takip etmek için kayıt olmak gerekmektedir.

Kayıtlar www.5oct.org adresinden yapılacaktır.

Çeviri: KTÖS
Etkinlik Programı: https://www.5oct.org/programme/

Tarihin en büyük çevrimiçi öğretmen toplantısına davetlisiniz.
Başa dön