EN

Sn. Atakan suçluyu buldu!

Ulaştırma Bakanı Sn. Tolga Atakan trafikte önlem alınmaması nedeniyle yaşanan çarpışmalar ve ölümlerle ilgili suçluyu buldu. Sn. Atakan dün mecliste yaptığı konuşmada sabit radarlardan kesilen cezalarla ilgili 14 milyon tahsil ederek GELİR ELDE ettiklerini, projeleri hazır olmasına rağmen, memur, öğretmen, tüm devlet çalışanları ve emeklilere ödenen maaşlar yüzünden trafik alt yapısına kaynak aktaramadıklarını bu yüzden memur, öğretmen, tüm devlet çalışanları ve emeklilere verilen hayat pahalılığı ile maaşlardan kesinti yapılarak trafik projelerine aktarmaları gerektiğine vurgu yapmıştır.

UBP-HP Hükümeti yetkilileri her olayda olduğu gibi suçluyu bulmuşlardır. Okul yapmak için öğretmen hazırlık ödeneklerine, hapishane yapmak için gardiyanların ödeneklerine, hastahane ilaç için doktor ve sağlık çalışanlarının maaş ve ücretlerine göz diken anlayış, bu acı olay karşısında da hortlamıştır.

Sn. Tolga Atakan, devletin araç ruhsatlarından 82 milyon alacağı olduğunu, kendisi gibi sermayedarlardan adil vergi alınmadığını, üniversite baronlarını zengin etmek için her türlü avantanın devlet eli ile onlara aktarıldığını, ülkeye kumarcı getirebilmek için turizm teşviği adı altında kaynakların aktarıldığını, büyük toprak ve büyük hayvan çiftliği sahiplerinin devlet teşvikleri ile zengin edildiğini, Ercan Havaalanı işletmesinin vergi borçlarının tahsil edilemediğini milyon dolarlar harcanarak her sokağa cami yapıldığını ve cemaati olmayan camilere 152 imam istihdamı yaptıklarını bilmesine rağmen çalışanların maaşlarından kesip, trafik projelerine aktarılması gerektiğini söyleyebilmektedir.

Tüm bu gerçeklerin yanında, Sn. Tolga Atakan, trafikte araç kullananların yabancılaştığını, “bizde ne varsa sizde de olacak” ilkesi gerçeğini ve adanın kuzeyinin Türkiye’nin yönetimi altında olduğunu söylemekten çekinmektedir. Ayrıca tüm yol altyapısının Ankara’da yapılan ihalelerle Türkiyeli şirketlerce Türkiye koşullarına göre yapıldığını gizlemektedir.

Hepsinden önemlisi adanın kuzeyine nüfus aktarılmaya devam edildiğini ve askeri harcamalar için bizim bütçemizden 680 milyon TL ödediğimizi söylemekten korkmaktadır.

Sn. Tolga Atakan Kıbrıs’ın kuzeyi Türkiye’nin sömürgesidir. Bu yaşanan sıkıntıların temel sorumlusu da Türkiye’dir. Boşuna bunu gizlemeyin.

Saygılarımızla.

Şener Elcil

KTÖS Genel Sekreteri

Sn. Atakan suçluyu buldu!
Başa dön