EN

Mobese’ye Kaynak Var, Yollara Neden Yok?

Ankara’dan dayatılan fakirleşme politikalarına onay veren UBP-HP hükümeti yetkilileri yaşanan sıkıntılardan halkı sorumlu tutacak kadar pişkin açıklamalar yapmaktadırlar.

Türkiye’den gönderilen sömürge memurlarının, istihbarat amaçlı okullara gönderilen öğretmenlerle, misyonerlik amaçlı camilerde görevlendirilen imamların ve kolordunun bütün harcamalarını Kıbrıs Türk toplumunun sırtına yükleyen AKP hükümeti, talimatları ile işbirlikçi UBP-HP hükümetini yönlendirmektedir. Kurulan saltanat düzeni ile halktan toplanan vergileri de kendi kişisel ve politik çıkarları uğruna harcayan işbirlikçiler, pişkin açıklamalar yaparak halkı aşağılamakta, zamlarla da halkı ezmektedirler. Özellikle trafikte yaşanan altyapı eksikliklerini, polis baskısı, cezalar ve soygun düzeni ile düzeltmeye çalışan, öte yandan da “paramız yok ne yapalım” diye açıklama yapan Bayındırlık ve Ulaştırma Bakanı Sn. Tolga Atakan, buna gösterilecek en güzel örnektir.

Altyapı yetersizliğinden, yollarda insanlarımız ölürken, yol kenarlarında görüntü kirliliği yapan izinsiz yüzlerce tabelaya göz yuman, milyonlarca lira ödenerek yol ve kavşakları aydınlatmak için kullanılan yol ışıklarını tamir etmekten ve okunamayacak hale gelmiş trafik levhalarını yenilemekten aciz bir bakan halkı suçlamakta ve devlet çalışanlarının maaşlarını kaynak olarak gösterebilmektedir.

Polise tuzak kurdurarak ve trafik kameraları ile halkı soymak, araç ruhsatlarını halktan toplayıp, saltanat için kullanmak eski işbirlikçi hükümetlerin yaptıkları normal işlerdi. “Temiz toplum temiz siyaset” diyerek toplumu kandırarak oy alanların göreve geldikten sonra yaptıklarının eski işbirlikçi hükümetleri aratmadığı açıktır. Anlaşılan odur ki, parti isimlerini değiştirmekle ve yalan vaatlerle hükümet olmakla hiçbir şey değişmemektedir. Sadece halkı gözetim altında tutmak için mobese kameralarla ilgili para bulup, ASELSAN’a ihale vermek bile bu hükümetin Ankara’nın kuklası olduğunu ve Kıbrıs Türk toplumuna değil AKP’ye hizmet ettiğini göstermektedir.

Saygılarımızla,

Şener Elcil
KTÖS Genel Sekreteri

Mobese’ye Kaynak Var, Yollara Neden Yok?
Başa dön