EN

KTÖS, okul velileri ile birlikte Alasya İlkokulu’nda uyarı grevi yapacak!

Eğitim gibi toplumun genelini ilgilendiren bir konuyu bile eğitimden anlamayan, planlama ve öngörü yapmayı bilmeyen Özdemir Berova’ya teslim eden anlayış, sorunların artmasının temel nedenidir.

Okulların tatile girmesine iki aylık bir süre kalmasına rağmen, ana ve ilkokullarımızda toplamda eksik 20 müdür, 23 müdür muavini ve 18 öğretmeni bile görmezden gelip, “eksik öğretmen yoktur” diye açıklama yapan Eğitim Bakanlığı zanlı durumda olup, yasa gereği açığa alınan öğretmenlerin yerine bile öğretmen atamamaktadır. Bir yandan kendi yandaşlarını partizanca koruyup, hakkında ceza davası bulunan uyuşturucu kullanmak ve alışverişinde bulunan öğretmeni açığa almazken, diğer yandan ise Alasya İlkokulu’nda darp yüzünden açığa aldığı öğretmenin yerine öğretmen vermemektedir. Konuyu defalarca gündeme getirmemize rağmen, atama yapmayan Eğitim Bakanlığı bizi eylem yapma noktasına getirmiştir.

Bu çerçevede görevden uzaklaştırılan öğretmen yerine öğretmen verilmesi için 11 Nisan Salı günü 11:00-12:40 saatleri arasında Alasya İlkokulu’nda uyarı grevi yapılacak saat 11:00’de eylem yerinde basın açıklaması gerçekleşecektir.

 

 

Saygılarımızla.

 

Şener Elcil

KTÖS Genel sekreteri

 

KTÖS, okul velileri ile birlikte Alasya İlkokulu’nda uyarı grevi yapacak!
Başa dön