EN

KTÖS, Alasya İlkokulu’nda Uyarı Grevi Yaptı

KTÖS, Alasya İlkokulu’nda Uyarı Grevi Yaptı

 
KTÖS ,bugün 11:00-12:40 saatleri arasında Alasya İlkokulu’nda uyarı grevi yaptı.
KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, Alasya İlkokulu’nda gerçekleşen uyarı grevi nedeni ile yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

” Eğitim gibi toplumun genelini ilgilendiren bir konuyu bile eğitimden anlamayan, planlama ve öngörü yapmayı bilmeyen Özdemir Berova’ya teslim eden anlayış, sorunların artmasının temel nedenidir. Okulların tatile girmesine iki aylık bir süre kalmasına rağmen, ana ve ilkokullarımızda toplamda eksik 20 müdür, 23 müdür muavini ve 18 öğretmeni bile görmezden gelip, “eksik öğretmen yoktur” diye açıklama yapan Eğitim Bakanlığı zanlı durumda olup, yasa gereği açığa alınan öğretmenlerin yerine bile öğretmen atamamaktadır.
Bir yandan kendi yandaşlarını partizanca koruyup, hakkında ceza davası bulunan uyuşturucu kullanmak ve alışverişinde bulunan öğretmeni açığa almazken, diğer yandan ise Alasya İlkokulu’nda darp yüzünden açığa aldığı öğretmenin yerine öğretmen vermemektedir. Maliye Bakanlığı’nın sorun çıkardığı ve açığa alınan öğretmenin yerine öğretmen verilemeyeceği söyleniyor.Beden derisi yapılamıyor. Ortada bir ders açığı var. Bunu anlamaktan aciz bir bakanlık ve daire müdürü var.
Konuyu defalarca gündeme getirmemize rağmen, atama yapmayan Eğitim Bakanlığı bizi eylem yapma noktasına getirmiştir. Tek talebimiz bu okulun eksik olan beden eğitimi öğretmeni ihtiyacının karşılanmasıdır.”
Kaynak: Soz Kıbrıs

KTÖS, Alasya İlkokulu’nda Uyarı Grevi Yaptı
Başa dön