EN

KTÖS: “Faşist, her yerde Faşisttir!”

Basın Açıklaması

Kıbrıs sorununun ortaya çıkmasında provokasyon maksatlı cami bile bombalayan, masum insanları katleden, kutsal mekanlara zarar veren, bayrak çalan zihniyet, bugün ELAM isimli Rum faşistlerinin kişiliğinde tekrar hortlamıştır.

Geçmişte Türk faşistleri ile dayanışma içinde yürütülen provokatif eylemler bugün de aynı ortaklaşma ile devam etmektedir. Güneyde Rum faşistlerinin yaptığı provokasyonlar Türk faşistlerini ayağa kaldırmakta, Türk faşistlerinin yaptıkları da Rum faşistleri tarafından tepki konarak ülkede toplumsal güvensizlik yaratılmaktadır. Toplumsal çatışmaların yaratılmasında en önemli rol Kıbrıs’ta milliyetine bakılmaksızın faşistlerin uyum içindeki dayanışmasını gösterebiliriz. Bunun yanında iki taraftaki resmi yayın organlarının ve paramiliter medya kurumlarının faşist dayanışmasını öne çıkaran kışkırtıcı yayınları daha da zararlı boyuttadır. Özellikle son günlerde Bayrak Radyo Televizyon Kurumu’nun haber anlamında yorum ve kışkırtma içeren yayınları iki toplumun güven sorununu daha da artırmaktadır.

Bilinmelidir ki, faşizmin milliyeti yoktur. Rum ve Türk faşistler Kıbrıs’ta aynı odaklara hizmet etmekte ve mevcut rejimler tarafından desteklenip, kamusal medya kurumları tarafından da reklam edilmektedirler.

İkinci Dünya Savaşı’nı yaşamış Avrupa’da milyonlarca insanın ölmesine ve yıkıma sebep olan bu faşist zihniyetler hoş görülemez. Bu çerçevede faşizmin ülkemizin her iki yanındaki odaklarına yönelik olarak, derhal harekete geçilmeli ve bu odaklar kapatılmalıdır. Bizim için Türk faşistlerinin Bayraktar Camisi’ni bombalaması ve Afrika Gazetesi’ne yönelik linç eylemi ile ELAM’ın bayrak yakması arasında hiçbir fark yoktur. Faşist, faşisttir.

Saygılarımızla

​Şener Elcil
KTÖS Genel Sekreteri

KTÖS: “Faşist, her yerde Faşisttir!”
Başa dön