EN

İrademiz satılık değildir!

Kıbrıs Türk toplumunun siyasi iradesine AKP’nin müdahale etmesi için davetiye çıkarılması yetmezmiş gibi, vali gibi hareket eden TC elçisinin koordinasyonunda, AKP’li ajanlarla Girne’de bir otelde seçim karargahı kurulması olayının basına yansımasından doğan rahatsızlığı Başbakan Sn. Ersin Tatar “dış istihbarat örgütlerinin” işi diye açıklama gereği duymuştur.

Kıbrıs Türk toplumunun siyasi iradesine yapılan saygısızlığı örtmek için basına saldıran Başbakan Sn. Ersin Tatar’a buradan sormak isteriz;

1- İngiltere’de Ağır Dolandırıcılık Masası’nın Asil Nadir davasında hakkınızda tutuklama emri çıkardığından dolayı yıllarca İngiltere’ye gidemediniz. 29 Kasım 2019 tarihinde basına verdiğiniz beyanatta “halledildi mutluyum” dediniz. Bu konuyu da dış mihraklar mı halletti?
2- Türkiye’de İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Emin Ateş Ağaoğlu (21204) tarafından 12 Temmuz 2000 tarihinde hazırlanan iddianamede fatura ve gümrük beyannamesi tahrifatı yaparak “kasaplık, koyun ihraç etmiş gibi gösterip on üç kişiyle birlikte vergi kaçırmaktan hakkınızda dava açılması ile ilgili haberler yabancı istihbarat örgütlerinin işi mi?
3- Girne ilçesinde ipotekli araziye inşa edilen, Kulaksız 5 sitesindeki ödenmiş evlerinden atılan İngilizlerin evlerine el koyan AK-Finans Şirketi’nin direktörü olmanız yabancı istihbarat örgütlerinin işi mi?
4- Girne çevre yolu üzerinde milyonlarca Sterlin değerindeki 65 dönüm araziyi batan Ticaret Bankası’ndan 500 bin Sterlin karşılığında devraldınız. Bankalarda parası olanlara neden size yapılan mal devri yapılmadı? Bu konuda yabancı istihbarat örgütlerinin etkisi var mı?
5- Maliye Bakanı olduğunuz dönemde gençlerin bu ülkeden göçünü hızlandıracak Göç Yasası’nın geçmesi için canla başla çalıştınız. Bu da yabancı istihbarat örgütlerinin işi mi?
6- Emeklilerden vergi alınması için yasal düzenleme yaptınız. Mahkemenin yaptığınız yasayı reddetmesi üzerine mahkemede söz vermenize rağmen yapılan kesintiyi ödemediniz. Bu da yabancı istihbarat örgütlerinin işi mi?

7- Ercan Havaalanı’nın işletmesini bir özel şirkete peşkeş çektiniz. Aldığınız parayı yasaya aykırı bir şekilde maaş ödemelerinde kullandınız. İlgili şirket hala daha taahhütlerini yerine getirip, yeni bina ve pisti bitirmedi. Bu da yabancı istihbarat örgütlerinin işi mi?
8- Pandemi döneminde insanlarımızı 56 gün evlerine kapattınız. Haziran ayına kadar 6700 işletme faaliyetini durdurdu. Binlerce çalışan söz verdiğiniz 1500 TL’yi hala daha alamadı. Bu da yabancı istihbarat örgütlerinin işi mi?
9- Hekim örgütlerinin ve halkın tepkisini hiçe sayarak birkaç kumarhane baronuna ve ganimet zenginine menfaat sağlamak için karantinasız limanları açarak ülkeye Covid-19 ithal ettiniz. Bu yüzden üniversiteler açılamadı, okullar ise bir ay sonra açıldı. Bu da yabancı istihbarat örgütlerinin işi mi?
Sn. Ersin Tatar konuştukça batıyorsunuz. Tarikatlara giderek laikliği ayaklar altına aldınız. AKP ile kol kola irademizi satmaya uğraşıyorsunuz. Bunu açıklayan basını “casus” yaptınız. Bizim irademiz satılık değildir.

Türkiye’de “yabancı mihrakların işi” filmi TC Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan ve AKP tarafından çoktan vizyona sokuldu. Sen git ustan gelsin.

Saygılarımızla.

​Şener Elcil
KTÖS Genel Sekreteri

İrademiz satılık değildir!
Başa dön