EN

Hiç Kimse Yasalar Önünde Ayrıcalıklı Değildir

Milli Eğitim ve Kültür Bakanlığı’nın 20 Eylül 2019 tarihinde sendikamızla istişare ederek Özgürlük İlkokulu ile ilgili başlattığı soruşturma sonunda ortaya çıkan dosya, Kurul Başkanı Sn. Havva Dağsever tarafından hasıraltı edilmiştir.
Özgürlük İlkokulu’nda devam eden sorunun ortadan kaldırılmasına yönelik önemli bir adım olan soruşturmanın raporu Sn. Havva Dağsever tarafından bilerek yanlış dosyalanarak başsavcılığa gönderilmiştir. Başsavcılık 20 Mart 2020 tarihinde (SAV 0.00-54-20/611 ve SAV 0.00-54-20/6/2) tekrar bakanlıktan talepte bulunmasına rağmen, Sn. Havva Dağsever dosyaları hasıraltı etmiştir. Konu ile ilgili olarak Kamu Hizmeti Komisyonuna da Özgürlük İlkokulu’nda soruşturma olmadığı bilgisi verilmiştir. Haklarında soruşturma açılanların, aklanmaması bir yana, okuldaki sorunun bilerek devamından yana tavır koyan Eğitim Bakanlığı kaosa oynamaktadır. Açılan soruşturmaları sonuçlandırmayıp kötü örnek olmaya devam eden Eğitim Bakanlığı’nın yapacağı tüm icraatları şaibelidir.
Özgürlük İlkokulu özelinde, ortaya çıkan bu durum, yöneticilerin görevi kötüye kullanmalarının en güzel örneğidir. Geçmişte Sn. Kemal Dürüst’ün yaptığı yasa dışı işler konusunda polise yaptığımız şikayeti, polisin hasıraltı etmesini nasıl ki takip etmeye devam ediyorsak, bu konuda da Kurul Başkanı Sn. Havva Dağsever ve Eğitim ve Kültür Bakanı Sn. Nazım Çavuşoğlu’nu bu yasadışı uygulamasını da sonuna kadar takip etmeye devam edeceğimizi duyurur, hiç kimsenin yasalar önünde ayrıcalıklı olamayacağını vurgularız.

Şener Elcil
KTÖS Genel Sekreteri

Hiç Kimse Yasalar Önünde Ayrıcalıklı Değildir
Başa dön