EN

Eyleme yönelik herhangi bir provokasyondan önlem almayanlar sorumlu olacaktır.

Garantör ülke Türkiye’nin kontrolü altında tutulan kuzey Kıbrıs’ta parti görüntüsü altında faaliyet gösteren TC Elçiliği’ne bağlı örgütler tehdit, şantaj ve açık saldırılarla korku salmaya devam etmektedirler.

Özellikle ülkemizde bulunan ve görüşlerini açık açık ifade etmekten çekinmeyen Sn. Barbaros Şansal’a, parti başkanı ve genel sekreter olduğunu söyleyen birileri tarafından yapılan faşist saldırı tamamen polisin ve polisin bağlı olduğu askeri makamların sorumluluğudur. Barbaros Şansal’ın geçtiğimiz yıllarda yasadışı bir şekilde Kıbrıs’tan bir gecede sürgün edilerek, Türkiye’de indiği havaalanında saldırıya uğraması bu gerçeği açıkça ortaya koymaktadır.

22 Ocak tarihinde Afrika Gazetesi’ne yapılan saldırıya da polis göz yummuş ve aranan 9 kişinin eşgali bilinmesine rağmen tutuklama yapılmamış, tutuklanan 6 kişi de TC Elçiliği marifeti ile serbest bırakılmıştır.  Görüleceği üzere adamızın kuzeyinde garantör ülke Türkiye’nin güvenlikten sorumlu makamları, suç işleyenleri koruma altına almışlardır. Bu olayda da parti başkanı ve genel sekreter olduğunu söyleyen kişilere polis soruşturma açtığı iddiaları inandırıcı değildir. Yine aynı şahıslar Sendikal Platform’un organize ettiği eylem konusunda da tehdit dolu açıklamalar yapmışlardır. Anlaşılan odur ki, güvenlikten sorumlu makamlarla kol kola hareket eden bu kişiler, düzenlenecek olan eyleme yönelik provokasyon yapma gayreti içine girmişlerdir.

Buradan polise ve onu yöneten garantör ülkenin askeri makamlarına açık çağrı yapıyoruz: Eyleme yönelik herhangi bir provokasyondan siz sorumlu olacaksınız.

 

Saygılarımızla,

 

 

                                                                                                                                                      Şener Elcil

KTÖS Genel Sekreteri

Eyleme yönelik herhangi bir provokasyondan önlem almayanlar sorumlu olacaktır.
Başa dön