EN

Crossroads re-Imagined Gençlik Kampı 2022

Crossroads re-Imagined Kampı, 14-17 yaşları arasındaki gençler için tasarlanmış ve barış kültürü metodolojisi, tiyatro, müzik ve sanatın yanı sıra birçok yaygın eğitim aracının kullanıldığı bir etkinliktir.

Kampın amacı, Kıbrıs’ta yaşayan tüm toplumlardan genç bireyler arasında iletişim ve işbirliğini artırmak, aynı zamanda barış kültürü kapsamında uzlaşmayı teşvik etmektir.

Kamptaki etkinlikler arasında anlamlı iletişimi teşvik etmek ve yaratıcı öğrenme, demokratik diyalog ve gençler arasında karşılıklı anlayış ve saygı için güvenli alanlar sağlamayı amaçlayan çeşitli konularda atölye çalışmaları yer almaktadır.

Daha fazla bilgi için, lütfen bizimle iletişime geçin:
● Tel: (+357) 99790848 / (+90) 533 853 7470
● E-posta: ahdr@ahdr.info

Kampın açıklaması

Crossroads re-Imagined Kampı, 15 Temmuz (Cuma) – 24 Temmuz (Pazar) 2022 tarihleri arasında, Lefkoşa bölgesine bağlı Kampos köyünde gerçekleşecektir. Bu kamp, Tarihsel Diyalog ve Araştırma Derneği (AHDR) tarafından yürütülmekte ve Almanya Dışişleri Bakanlığı tarafından finanse edilmektedir.

Crossroads re-Imagined Kampı, 14-17 yaşları arasındaki gençler için tasarlanmış ve aktivitelerinde barış kültürü metodolojisi, tiyatro ve sanatın yanı sıra birçok yaygın eğitim aracının kullanıldığı bir etkinliktir. Kampın amacı, Kıbrıs’taki tüm toplumlardan genç bireyler arasında iletişim ve işbirliğini artırmak, aynı zamanda Barış ve Şiddetsizlik Kültürü kapsamında uzlaşmayı teşvik etmektir.

Kampın temel faaliyetleri, çeşitli dışavurumcu sanatlar ve uygulamalı tiyatro yaklaşımları, barış eğitimi metodolojileri ve yaygın eğitim araçlarına dayalı olarak yetenekli ve deneyimli eğitimciler, kolaylaştırıcılar ve konuk sanatçılar tarafından tasarlanmakta ve uygulanmaktadır. Kamptaki etkinlikler arasında anlamlı iletişimi teşvik etmek ve yaratıcı öğrenme, demokratik diyalog ve gençler arasında karşılıklı anlayış ve saygı için güvenli alanlar sağlamayı amaçlayan çeşitli konularda atölye çalışmaları yer almaktadır.
Her Crossroads re-Imagined Kampı, gençler tarafından geliştirilen ve onların birlikte yaşadıkları 10 günlük öğrenme yolculuğunu sergileyen, aile ve arkadaşlarla paylaşılan son bir çalışma ile sona ermektedir. Crossroads re-Imagined Kampı, güvenlik ve sağlığın birincil öneme sahip olması gerektiğinin bilinciyle 2022’de geri dönüyor. İlgili herkesin korunması için, düzenli olarak güncellenecek olan ve alınacak önlemler hakkında eksiksiz bilgi içeren bir sağlık protokolü bizler tarafından hazırlanmıştır. Kamp faaliyetlerine herkesin güvenli katılımını sağlamak için CDC (ABD Hastalık Kontrol Merkezi) yönergeleri izlenecek ve gerekli tüm önlemler alınacaktır.

Başvuru için lütfen linki tıklayınız.

Crossroads re-Imagined Gençlik Kampı 2022
Başa dön