EN

Yaratıcılığı Destekleyen Oyun-Sanat Etkinlikleri II

DAÜ Eğitim Fakültesi ve KTÖS işbirliğinde DAÜ Temel Eğitim Bölümü okul öncesi öğretmenlerine yönelik çocukların yaratıcılığını destekleyen oyun-sanat etkinliklerinin ikinci bölümünü hazırlamıştır.

Covid 19 salgının eğitim/öğretim faaliyetlerinin seyrini değiştirdiği bir dönemden geçerken, toplumumuzun dayanışma ve işbirliği, öğretmenlerimiz, ailelerimiz ve öğrencilerimizin çeşitliliğe, motivasyona her türlü desteğe ihtiyacı olduğu açıktır. Bu süreç içerisinde gerek sendikamız gerekse sivil toplum ile işbirliği içerisinde eğitim/öğretim faaliyetlerine ve toplumsal dayanışmaya her alanda katkı koymaya devam edeceğiz.

KTÖS’ten Öğretmenlerimize Mesaj Var:

Değerli üyelerimiz,
Eğitim-öğretim adına her alanda yaptığınız katkılar ortadadır ve bu katkılar toplumsal dayanışmamıza olumlu yansımaktadır. Bu süreç içerisinde öğrencileriniz ve ailelerin her türlü desteğe ihtiyacı olacaktır.

Bu süreçte ailelerin bütçeleri etkilenmiş ve daha stresli bir sosyal ortamda bulunmaktadırlar. Etkinliklerinizi seçerken ailelerin imkanları doğrultusunda yönergeler hazırlamanız, sıfır maliyet ve evden çıkmayı gerektirmeyecek öneriler sunmanız, çocukların eğlenerek öğrenmelerini sağlamanız hem bütçelerine hemde motivasyonlarına katkı olacaktır.

Şener Elcil
KTÖS Genel Sekreteri

DAÜ Eğitim Dekanı’ndan Öğretmenlerimize Mesaj Var:

Değerli meslektaşlarım,
DAÜ Eğitim Fakültesi olarak eğitime katkı sağlamayı kendimize misyon edinmiş bulunmaktayız. İçinde bulunduğumuz bu pandemi günlerinde de – her zaman olduğu gibi- Kıbrıs eğitimine katkı koymaya devam etmekteyiz. Bu katkı bağlamında KTÖS ile işbirliğine gittik ve şu anda imza aşamasında olan bir işbirliği protokolü hazırladık.

Bu protokol bağlamında Sendikamıza desteğimizi sürdüreceğiz. Sadece uzaktan eğitim destek uygulamalarıyla değil, Kıbrıs’ta eğitimin iyileştirilmesi için Eğitim Fakültesi ve tüm birimleri olarak sizlere katkı koymaktan mutluluk duymaktayız.

Prof.Dr.Ahmet Pehlivan
DAÜ Eğitim Dekanı
ahmet.pehlivan@emu.edu.tr

DAÜ Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü’nden Öğretmenlerimize Mesaj Var:

Değerli Öğretmenlerimiz,
Bu hafta da sizler için, öğrencilerinizle ve anne babalarla paylaşabileceğiniz, 27 farklı etkinlik örneği derledik. Çocuklarda yaratıcılık ve estetik becerilerinin gelişimi için duyusal deneyim firsatları ve materyaller çok önemli bir işlev görmektedir. Çocuklar bilgiyi, duyuları aracılığıyla işlemlemektedir. Bu nedenle önerilerimiz ağırlıklı olarak, hareket, devinim, ses, tat, renk gibi duyusal deneyimler içermektedir. Önerilerimizi, faydalı olacağını düşündüğümüz linklerle de zenginleştirdik. Umarız bu öneriler sizlere ilham verir, fikirlerinizin ve uygulamalarınızın çeşitlenmesine katkı sağlar. Bu vesileyle sizlerin ve tüm dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutluyoruz.

Sevgi ve saygılarımla.
Doç.Dr.Eda Yazgın
DAÜ Temel Eğitim Bölüm Başkanı

ETKİNLİK ÖNERİLERİ

Kapalı Alan Etkinlikler 1

Kapalı Alan Etkinlikleri 2

Kapalı Alan Etkinlikleri 3

Kapalı Alan Etkinlikleri 4

Kapalı Alan Etkinlikleri 5

Kapalı Alan Etkinlikleri 6

Kapalı Alan Etkinlikleri 7

Kapalı Alan Etkinlikleri 8

Kapalı Alan Etkinlikleri 9


Türbanlı Seks Hikayeleri
Bakire Seks Hikayeleri
Erotik hikayeleri

Yaratıcılığı Destekleyen Oyun-Sanat Etkinlikleri II
Başa dön