EN

KTÖS ve POED ‘Irkçılığa Karşı Eğitici Oyunlar’ Atölyesi’nde buluştu

UNFICYP, Tarihsel Diyalog ve Araştırma Derneği’nin (Ahdr Cy ) desteğiyle Pile’deki Kıbrıs Rum ve Türk okullarının öğretmenleri arasındaki iş birliğini desteklemeye devam ediyor. Bu iş birliğinin bir parçası olarak, geçtiğimiz Cumartesi günü Pile ve komşu köylerden öğretmenler, AHDR tarafından düzenlenen ve adanın iki tarafındaki KTÖS ve ΠΟΕΔ (POED) ilkokul öğretmenleri sendikaları tarafından desteklenen bir atölye çalışması için bir araya geldiler.
Çalışma sırasında öğretmenler, AHDR ve Alman STK Gesicht Zeigen! Für ein weltoffenes Deutschland tarafından yakın zamanda geliştirilen ‘Irkçılığa Karşı Eğitici Oyunlar’ı keşfetme fırsatı buldular. Oyunlar, eğitimcilere, öğrencilerin kalıpyargılar, ayrımcılık ve insan hakları ihlalleri ile ilgili tartışmalara katılmalarına yardım edecek araçlar sağlamaktadır. Çalıştayın ardından öğretmenlerin birbirleriyle daha fazla iletişim kurma şansı bulduğu sosyal bir öğle yemeği gerçekleştirildi.
UNFICYP, AHDR, POED ve KTÖS ile birlikte Pile okullarını ve bölgedeki öğretmenleri yeni etkinlikler ve projelerle desteklemeye devam edecektir.
KTÖS ve POED ‘Irkçılığa Karşı Eğitici Oyunlar’ Atölyesi’nde buluştu
Başa dön