EN

KTÖS 3. Satranç Şöleni 6 Ocak’ta…

Milattan sonra 6. yüzyılda Hindistan’da ortaya çıkması ile birlikte günümüze kadar gelmiş ve insanın zeka gelişimine katkısı olmuş oyunların başında satranç gelir. Spor, okul dışı etkinlikler, dil, sanat ve müzik etkinliklerinin yanı sıra satranç gibi akıl ve zeka oyunları, çocuklarımızı eğlendirirken zihinsel olarak gelişmesini de sağlamaktadır.

Satrancın çocukların ufak yaşlarından itibaren zihinsel, düşünsel, bilişsel ve duygusal gelişimlerinde olumlu yönde etki ettiğini; odaklanma ve konsantrasyonu artırdığını; sabırlı olma ve düşünceli olmayı sağladığını; öğrenciyi daha iyi davranışlar sergilemeye teşvik ettiğini ve çocuğun özgüveni geliştirdiği bilimsel bir gerçekliktir.

KTÖS olarak, çocuklarımızı erken yaşta akıl ve zeka oyunlarıyla tanıştırmamız gerektiği düşüncesinden yola çıkarak, satrancın eğitim sistemimiz içerisinde uygulamalı olarak kesintisiz yer alması gerektiği düşüncesindeyiz.

Satrancın eğitim sistemi içerisindeki yerinin güçlendirilmesi adına, 6 Ocak Pazartesi günü Atatürk Öğretmen Akademisi’nde okullarımızın katkı koyacağı 3. KTÖS Satranç Şöleni düzenlemekten onur duyarız.

Saygılarımızla.

Burak Maviş

KTÖS Eğitim Sekreteri

KTÖS 3. Satranç Şöleni 6 Ocak’ta…
Başa dön