Özdemir Berova’nın söylemleri yargıya taşınıyor

“Eğitimden anlamayan Eğitim Bakanı” olarak tarihe geçen ve görevde olduğu süre içinde kaos yaratmaktan başka işe yaramayan Sn. Özdemir Berova, yarattığı enkazı görmekten uzak bir bakış açısı ile sendikamıza saldırıp hakaret etmeyi bir marifet saymaktadır.

Döndürek misali seçildiği Parti’ye sırt çevirip, Ulusal Birlik Partisi’nden aday olduktan sonra, katıldığı televizyon programlarında eğitim konusundaki bilgi yoksunluğunu her fırsatta ortaya koyan Sn. Berova, kendisine karşı çıkan sendikamızı da “yüzsüzlükle” aşağılayıp, hakaret etmeye başlamıştır. Yarattığı yıkım nedeni ile sınıf ve okul yokluğundan çocukların okula gidemediğini çok çabuk unutmuş görünmektedir. Yaptığı yanlış icraatları ve ortaya çıkan kaosun kendi eseri olduğunu göremeyen Sn. Berova, hakaret ederek ve saldırarak siyaset yaptığını sanmaktadır. Özellikle bu saldırı ve hakaretleri üyesi olduğu Ulusal Birlik Partisi’nin bir milletvekili adayı olarak yapması, üstelik “eğitim alanında” öne çıkması Ulusal Birlik Partisi’nin sorumluluğunu da ortaya koymaktadır.

Burada Ulusal Birlik Partisi yetkililerinden Sn. Berova’nın sendikamızı “yüzsüzlükle” suçlayan, hakaretinden dolayı açıklama ve özür beklediğimizi vurgular, bu hakaretle ilgili Sn. Berova’yı destekleyip, desteklemediklerini duymak isteriz. Hakareti siyaset yapma olarak gören Sn. Özdemir Berova gibi şahsiyetlerin Kıbrıs Türk siyaseti için bir utanç olduğunu ortaya koyar, konuyu yargıya taşıyacağımızı saygılarımızla tüm kamuoyuna duyururuz.