Öğretmen Eksikliği nedeniyle Cuma günü 6 okulda grevdeyiz


Eğitimin sorunlarını ve çözüm yollarını bilmesine rağmen göreve geldiği günden itibaren sadece “laf ve mazeret üreten” Eğitim ve Kültür Bakanı Sn. Cemal Özyiğit, ders yılı ortasında terfi sınavı yaptırarak okulları bir aydan bu yana öğretmensiz bırakmaktan mutluluk duymaktadır.

 

Milli Eğitim ve Kültür Bakanı çocukların öğretmensiz kalmasından mutluluk duymaktadır ki, Maliye Bakanlığı ona yetki vermesine rağmen, bir iki resmi yazıyı yazıp, bürokratik işlemleri takip ettirmemektedir. Bakanlık yetkilileri ise iş yapmamak için organize edilen toplantılara katılmaktan, eğitimin sorunları ile ilgilenecek zaman bulamamaktadırlar.

 

Başta Sn. Cemal Özyiğit ve Eğitim Bakanlığı yetkililerinin, okulları terfiler nedeni ile öğretmensiz bırakmalarından dolayı yaşadıkları mutluluğu sona erdirmede kararlıyız.

 

Bu çerçevede terfiler nedeni ile bir aydan beri öğretmensiz bırakılan Mormenekşe İlkokulu, Çamlıbel Aysun İlkokulu, Yedikonuk İlkokulu, Akdoğan Dr. Fazıl Küçük İlkokulu, Çatalköy İlkokulu ve Haspolat İlkokulu’nda  3 Mayıs 2019 Cuma günü, 08:00-12:40 saatleri arasında uyarı grevi yapılacaktır.

Bir aydan beri Eğitim Bakanlığı’nın iş bilmezliği yüzünden öğretmensiz bırakılan çocuklarımızın öğretmen ihtiyacı karşılanana kadar grevlerimiz artarak sürdürülecektir.  

 

Kamuoyuna saygılarımızla,

Şener Elcil

KTÖS Genel Sekreteri