Dayatma Ekonomik Paketlerin amacı toplumun üretim araçlarına el koymaktır

PYanlış politikalarla Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni 462 milyar dolarlık dış borç yükü altına sokan ve cumhuriyet tarihinde oluşan tüm kamusal değerleri uluslararası sermayeye peşkeş çeken Türkiye Cumhurbaşkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan ve AKP Hükümeti ekonomik paketlerle Kıbrıslı Türklere dayatma yapmaya devam etmektedirler.    

 

Topluma şirin görünme adına dayatma paketlerin ismini “ekonomik protokol” olarak değiştiren TC yetkilileri kuzey Kıbrıs’ta tüm üretim araçlarını ele geçirmeyi hedeflemektedirler. Adamızın kuzeyinde elektriğin pahalı olmasının altında yatan sebep budur. Uluslararası antlaşmalara göre Türkiye’den kablo ile elektrik getirmenin önünde yasal engeller vardır. Buna rağmen “Türkiye’den kablo ile ucuz elektrik getireceği yalanı ile kandırılan toplum AKSA isimli özel şirketin yüksek fiyatlı alım garantili elektriğine muhtaç edilmekte ve halkımızın soyulmasına çanak tutulmaktadır. Dayatma ekonomik paketin imzalanmamasının temel nedeni KIBTEK’in parçalara ayrılıp satılmasının pakette yer almasıdır. Üzücü olan konu ise bizi yönettiğini iddia eden dörtlü hükümet yetkililerinin bu gerçeği topluma açıkça ifade etmekten kaçınmalarıdır. Bir yıldan daha fazla bir süre Türkiye’den bir tek kuruş mali destek almadan kendi giderlerini karşılayan siyasi rejim üstüne üstlük kendine ait olmayan savunma giderlerini de üstlenmiştir.

Bu gerçekler ortada dururken, bizi yönettiğini iddia eden hükümet yetkililerimiz para almadıkları Türkiye ile ekonomik paket imzalayarak, koloni olmayı gönüllü kabul etmektedirler. UBP ise siyaset yaptığı iddiası ile her türlü paketi imzalamaya hazır olduğunu hergün seslendirmektedir. Bu anlayış gönüllü köleliktir. Kıbrıs Türk toplumu özgür yaşamak ve kendi siyasi iradesine sahip çıkmak için mücadele etmiş ve etmektedir. Bizim köleliği gönüllü kabul eden yöneticilere ihtiyacımız yoktur.

Saygılarımızla

    Şener Elcil

KTÖS Genel Sekreteri