EN

Maviş, YENİDÜZEN’e IMAGINE Projesi ile ilgili açıklamalarda bulundu

Projeye verdiği destekle ön plana çıkan KTÖS Genel Sekreteri Burak Maviş, YENİDÜZEN’e yaptığı açıklamasında, iptal kararına anlam veremediklerini ifade ederek, tek taraflı iptali “sorumsuz bir davranış” olarak değerlendirdi; kararın siyasi nedenlerle verilmesinin iyi niyetle açıklanamayacağını belirtti.

Maviş: “İptal kararına anlam veremedik”

Konuyla ilgili YENİDÜZEN’e konuşan KTÖS Genel Sekreteri Burak Maviş, iptal kararına anlam veremediklerini ifade ederek, tek taraflı iptali “sorumsuz bir davranış” olarak değerlendirdi.

Programın; okul, öğretmen ve öğrencinin faydasına olan, yıllardır başarıyla yürütüldüğü ifade eden Maviş, kararın siyasi nedenlerle verilmesinin iyi niyetle açıklanamayacağını belirterek, “sendikal sorumluluğumuz gereği tüm ilgili taraflarla görüştükten sonra detaylı açıklamamızı yapacağız” dedi.

Projeyle ilgili bilgiler veren Maviş, İmagine’ın Eğitim Teknik Komitesi himayesi ve kontrolünde 2016 yılından beridir sorunsuz devam ettiğini ve katılan okul, öğretmen ve öğrencilerden çok olumlu dönütler aldıklarını kaydetti.

Maviş, eğitim sistemi içerisinde yer alan tüm öğrenci ve öğretmenlerin katılabildiği Imagine Projesi kapsamında, öğrencilerin toplum içerisinde ve toplumlar arasında karşılaşabilecekleri ayrımcılıkla baş edebilme, ön yargıları anlayabilme, ayrımcılık ve yabancı düşmanlığı gibi sorunlarla ilgilenme ve dayanışma ve anlayış kültürünü geliştirme gibi önemli temaların yer aldığını belirtti.

Program çerçevesinde, ada içerisinde doğum yerine bakılmaksızın tüm öğrenci ve öğretmenlere yönelik karşılıklı gezi ve gözlemler düzenlendiğini de anlatan Maviş, “Bu etkinlikler ada içerisinde hareket özgürlüğü olmayan bazı öğrenci ve öğretmenlerimize önemli bir fırsat yaratmakta” dedi.

 

Maviş, YENİDÜZEN’e IMAGINE Projesi ile ilgili açıklamalarda bulundu
Başa dön