EN

‘Duyusal Gelişim’ Temasında Oyun-Sanat Etkinlikleri

DAÜ Eğitim Fakültesi ve KTÖS işbirliğinde DAÜ Temel Eğitim Bölümü okul öncesi öğretmenlerine yönelik çocukların yaratıcılığını destekleyen oyun-sanat etkinliklerinin üçüncü bölümünü ‘duyusal gelişim’ temasında hazırlamıştır.

Covid 19 salgının eğitim/öğretim faaliyetlerinin seyrini değiştirdiği bir dönemden geçerken, toplumumuzun dayanışma ve işbirliği, öğretmenlerimiz, ailelerimiz ve öğrencilerimizin çeşitliliğe, motivasyona her türlü desteğe ihtiyacı olduğu açıktır. Bu süreç içerisinde gerek sendikamız gerekse sivil toplum ile işbirliği içerisinde eğitim/öğretim faaliyetlerine ve toplumsal dayanışmaya her alanda katkı koymaya devam edeceğiz.

KTÖS’ten Öğretmenlerimize Mesaj Var:

Değerli üyelerimiz,
Eğitim-öğretim adına her alanda yaptığınız katkılar ortadadır ve bu katkılar toplumsal dayanışmamıza olumlu yansımaktadır. Bu süreç içerisinde öğrencileriniz ve ailelerin her türlü desteğe ihtiyacı olacaktır.

Bu süreçte ailelerin bütçeleri etkilenmiş ve daha stresli bir sosyal ortamda bulunmaktadırlar. Etkinliklerinizi seçerken ailelerin imkanları doğrultusunda yönergeler hazırlamanız, sıfır maliyet ve evden çıkmayı gerektirmeyecek öneriler sunmanız, çocukların eğlenerek öğrenmelerini sağlamanız hem bütçelerine hemde motivasyonlarına katkı olacaktır.

Şener Elcil
KTÖS Genel Sekreteri

DAÜ Eğitim Dekanı’ndan Öğretmenlerimize Mesaj Var:

Değerli meslektaşlarım,
DAÜ Eğitim Fakültesi olarak eğitime katkı sağlamayı kendimize misyon edinmiş bulunmaktayız. İçinde bulunduğumuz bu pandemi günlerinde de – her zaman olduğu gibi- Kıbrıs eğitimine katkı koymaya devam etmekteyiz. Bu katkı bağlamında KTÖS ile işbirliğine gittik ve şu anda imza aşamasında olan bir işbirliği protokolü hazırladık.

Bu protokol bağlamında Sendikamıza desteğimizi sürdüreceğiz. Sadece uzaktan eğitim destek uygulamalarıyla değil, Kıbrıs’ta eğitimin iyileştirilmesi için Eğitim Fakültesi ve tüm birimleri olarak sizlere katkı koymaktan mutluluk duymaktayız.

Prof.Dr.Ahmet Pehlivan
DAÜ Eğitim Dekanı
ahmet.pehlivan@emu.edu.tr

DAÜ Eğitim Fakültesi Temel Eğitim Bölümü’nden Öğretmenlerimize Mesaj Var:

Değerli öğretmen arkadaşlarımız, bu haftaki etkinliklerimiz ağırlıklı olarak duyusal gelişimi desteklemeye yönelik. Sizlerin de bildiği gibi küçük çocukların gelişiminde ve öğrenmesinde hareketler çok önem taşıyor. Çocukların evlerde hareketlerinin kısıtlı kaldığı bu günlerde, çeşitli duyuları aracılığıyla etkinlikte bulunmaları, öğrenmelerini ve gelişimlerini eğlenceli kılacaktır. Umarız bu haftaki etkinlikler de yararlı olur. Bizlere sorularınız olursa, sizlerle söyleşmekten memnun oluruz.

En içten sevgilerimizle.

Doç.Dr.Eda Yazgın
eda.kargi@gmail.com
DAÜ Temel Eğitim Bölüm Başkanı

ETKİNLİKLER:
duygusal gelişim (1)

duygusal gelişim (2)

duygusal gelişim (3)

duygusal gelişim (4)

duygusal gelişim (5)

duygusal gelişim (6)

‘Duyusal Gelişim’ Temasında Oyun-Sanat Etkinlikleri
Başa dön