EN

Dünya Barış Günü’nde Toplumlararası Çocuk Korosu’na Başvuru Çağrısı

“Barış kültürü temelinde çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.”

Dünya Barış Günü’nde Toplumlararası Çocuk Korosu’na Başvuru Çağrısı

Tarihsel Diyalog ve Araştırma Derneği (AHDR), Dayanışma Evi (H4C), Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) ve Proodeftiki İlkokul ve Okul Öncesi Öğretmenleri Hareketi, kurumlar, gruplar ve vatandaşların yenilikçi barışcıl inisiyatiflerinin, Barış Kültürü’nün yaygınlaştırılması konusunda anahtar rol oynadığı inancıyla, Toplumlararası Çocuk Korosu (ICC)’nin 2020-2021 eğitim yılında da devam edeceğini duyurmaktan onur duyarız.

Toplumlararası Çocuk Korosu’nun temeli sürdürülebilir barış inşasında çocuklara daha fazla vakit ve enerji harcanması gerektiğine dair inancımıza dayanır. Bizler, Kıbrıs’taki tüm toplumların çocuklarını, birçok dilde birlikte sevgi, barış ve arkadaşlık şarkıları söylerlerken izlemenin ve dinlemenin, barış içinde birlikte yaşama konusunda çok güçlü bir mesaj vereceğine inanıyoruz.
Provalar Eylül 2020’de, Kıbrıs’ta yaşayan katılımcılarla koronun eski ve yeni üyelerinin katılımıyla devam edecektir. Provalar, Eylül 2020’den Haziran 2021’e kadar haftada 1 kez gerçekleştirecektir. Provalar başlamadan önce, alanında oldukça tecrübeli olan şefler tarafından, çocukların birbirleriyle ve şefleriyle olan ilişkilerinde güven oluşturabilmek ve tanıma sürecini hızlandırmak adına çeşitli oyunlar ve aktiviteler gerçekleştirilecektir.

Provalar, Yeşil Hat’tın her iki yanından gelenler için kolayca erişilebilir olan Dayanışma Evi’nde (Home for Cooperation) her Çarşamba 17:15 – 18:30 arasında yapılacaktır. İlk prova 30 Eylül 2020’de yapılacaktır. COVID-19’a bağlı olarak Dayanışma Evi’ne erişimle ilgili kuralların değişmesi durumunda, ekip her iki tarafta ayrı provaların yapılmasını planlamaktadır.
Koronun şefleri Lena Melanidou ve Imge Arabi olacaktır.

Barış kültürü temelinde çalışmalarımızı sürdürmeye devam edeceğiz.

Burak Maviş
KTÖS Eğitim Sekreteri

Başvuru Forumu

Dünya Barış Günü’nde Toplumlararası Çocuk Korosu’na Başvuru Çağrısı
Başa dön