Önemli: Uyarı grevleri hakkında…

Okulların açılmasının üzerinden bir ay geçmesine rağmen 23 okulda, toplamda  36 öğretmenin eksik olması eğitim-öğretim faaliyetlerini olumsuz etkilemiştir.
KHK, Maliye Bakanlığı ve Eğitim Bakanlığı  ve Başbakanlık arasındaki bürokrasi krizinin de bir sonucu olan eksiklikler ile ilgili 16 Ekim tarihinde  beş okulda  uyarı grevi gerçekleştirdik.

Başlatmış olduğumuz uyarı grevleri karşısında, Eğitim Bakanlığı taleplerimizi haklı bulup, öğretmen eksikliği olan okullarımıza atama yapmaya başlamıştır.
Öğretmen eksikliklerinin tamamlanmasına başlanmasını olumlu bir adım kabul ederek, tüm okulların öğretmen eksikliğinin tamamlanmasına olanak sağlamak amacı ile başlatmış olduğumuz grevleri  1 günlük süre ile  askıya almış olduğumuzu kamuoyu ile paylaşırız.
Öğretmen atama sürecinin kesintiye uğraması halinde 18 Ekim Perşembe günü belirlediğimiz okullar çerçevesinde uyarı grevimiz devam edecektir. Bu sürece destek veren okullara, öğretmenlerimize, öğrencilerimize ve ailelere sabırları için teşekkür ederiz.
Emel Tel
KTÖS Başkanı