Toplumlararası Çocuk Korosu Başvuru Çağrısı

Tarihsel Diyalog ve Araştırma Derneği (AHDR), Dayanışma Evi (H4C), Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) ve Proodeftiki İlkokul ve Okul Öncesi Öğretmenleri Hareketi, kurumlar, gruplar ve vatandaşların barışcıl inisiyatiflerinin, Barış Kültürü’nün yaygınlaştırılması konusunda anahtar rol oynadığı inancıyla, Toplumlararası Çocuk Korosu (ICC)’nin 2018-2019 eğitim yılında da devam edeceğini duyurur.

ICC’nin temeli, hem Kıbrıs’ta Barış İçin İki Toplumlu Koro ve dünyada benzer girişimlerin kuvvetli ve pozitif etkisine, hem de barış kültürü inşasında çocuklara daha fazla vakit ve enerji harcanması gerektiği inancına dayanır. Bizler, Kıbrıs’taki tüm toplumların çocuklarını, birçok dilde birlikte sevgi, barış ve arkadaşlık şarkıları söylerlerken izlemenin ve dinlemenin, barış içinde birlikte yaşama konusunda çok güçlü bir mesaj vereceğine inanıyoruz.

Provalar Ekim 2018’da, Kıbrıs’ta yaşayan 7-11 yaş arası çocuklardan oluşan, koronun eski ve yeni üyelerinin katılımıyla devam edecek. Provalar, Ekim 2018’den Temmuz 2019’a kadar haftada 1 kez gerçekleştirecektir. Provalar başlamadan önce, alanında oldukça tecrübeli olan şefler tarafından, çocukların birbirleriyle ve şefleriyle olan ilişkilerinde güven oluşturabilmek ve tanıma sürecini hızlandırmak adına çeşitli oyunlar ve aktiviteler gerçekleştirilecektir.

Provalar, Yeşil Hat’tın her iki yanından gelenler için kolayca erişilebilir olan Dayanışma Evi’nde (Home for Cooperation) her Çarşamba 17:15 – 18:30 arasında yapılacaktır. İlk prova 3 Ekim 2018’de yapılacaktır.

Koronun şefleri Lena Melanidou ve Imge Arabi olacaktır.

Başvuru/Register:05338452400

 

Saygılarımızla.

 

Burak Maviş

KTÖS Eğitim Sekreteri

 

 

Başvuru Forumu/ Application form

Choir_Application_Students – TUR 2018

Choir_Application_Students ENG 2018 Final (1)

Choir_Application_Students GR 2018