Seminer: Okuma Edinimi ve Okuma Güçlüğü (Disleksi)

KTÖS, eğitim öğretim faaliyetlerinin geliştirilmesi için alternatif öneriler ortaya koyarken, eğitim-öğretim faaliyetlerinin geliştirilmesi adına hizmet içi kurslar organize etmektedir.

Eğitim Bakanlığı’na 40 sayfalık öneri sunmamıza rağmen özel eğitim, rehberlik hizmetleri, oryantasyon sınıfları, yabancı öğrencilere Türkçe öğretimi, aile eğitimi, çocuk hakları, öğrenci sayıları, okullara bütçe, okul güvenliği ve benzeri konularda bir yılı aşkın bir süre geçmesine rağmen halen somut adım atılmamıştır.

Sendikamız bir ihtiyaç olan ‘Okuma Edinimi ve Okuma Güçlüğü (Disleksi) konusunda sorumluluk alarak, öğretmenlere yönelik eğitim semineri düzenleyecektir. Eğitim, Mağusa Gelişim Akademisi’nde seminer şeklinde gerçekleşecektir.

İngiltere’nin Middlesex Üniversitesi’nden Doç. Dr. İlhan Raman’ın vereceği eğitimde temel hedefimiz sınıf ortamlarında öğretmenlerin eğitim-öğretim adına karşı karşıya kalabileceği sorunlara çözüm önerilerini ortaya koymaktır.

Sendika olarak ihtiyaç duyulan alanlarda öğretmenlere ve öğrencilere yönelik eğitim seminerleri düzenlemeye devam edeceğiz.

Katılım sayısı sınırlı olduğundan dolayı, ilk başvuran kayıt olur prensibi uygulanacaktır.

Bilgi için: 2271175 ( Pazartesi-Salı, mesai saatleri içerisinde)

ktos.basin@gmail.com

 

Burak Maviş

KTÖS Eğitim Sekreteri

Doç.Dr. İlhan Raman Kimdir?

Daha fazla bilgiye https://www.mdx.ac.uk/about-us/our-people/staff-directory/profile/raman-ilhan adresinden ulaşabilirsiniz.