Okul arazisine trafo inşaatı!

 

Barış Manço Parkı yanında yer alan ve okul yapılması için ayrılan arazi içine zararlı etkisi bilinmesine rağmen elektrik trafosu yapılması konusunda yetkililerden hiçbir resmi açıklama yapılmaması, olayın menfaat ilişkisine dayalı olduğunu ispat ettiği gibi aynı zamanda çocuklarımıza değer verilmediğini de göstermektedir.

Eğitim Bakanlığı yetkilileri ile yaptığımız temasta konuyu araştırmaya yönelik bir girişim yapacaklarını ifade ederken konuya taraf İçişleri Bakanlığı tek kelime açıklama yapmamayı tercih etmektedir. Özellikle okul arazisine elektrik trafosu yapmaya onay veren Çevre Dairesi ise tam bir işgüzarlık sergilemektedir. Çevreyi ve toplumu korumakla ilgili Çevre Dairesi çocuklarımızın okuduğu okulların içine elektrik trafosu inşa etmeye onay vererek “kansere” davetiye çıkarmakta ve potansiyel tehlikeyi okul içine taşımaktadır. Örnek olması gereken bir kurum, kişisel ve yap-sat şirketlerinin menfaatlerine hizmet etmektedir.

Konu ile ilgili Çevre Dairesi yetkililerinden ve “temiz siyaseti” ağzından düşürmeyen İçişleri Bakanı Sn. Ayşegül Baybars’tan resmi açıklama bekler, Eğitim Bakanlığı yetkililerini 23 Nisan törenlerinde çocuklara övgüler düzme yerine iş yapmaya davet ederiz.

 

Saygılarımızla

Şener Elcil

KTÖS Genel Sekreteri

 

Fotoğraf: Kıbrıs Gazetesi