KTÖS’den Sn. Çavuşoğlu’na cevap!

Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanı Sn. Mevlut Çavuşoğlu her zaman olduğu gibi Kıbrıs konusundaki gerçek niyetlerini gizlemeye yönelik haddini aşan samimiyetsiz açıklamalarını tekrar etti.
Sömürge bakanı edası ile siyasetten, eğitime, Kıbrıs’ın doğal kaynaklarından, siyasal iradeye kadar her konuda kendinde konuşma hakkı gören Sn. Çavuşoğlu, gerçek niyetini gizlese de aslında Kıbrıs’ın bütününü istediklerinibir kez daha ortaya koydu. Her söyleminde çözüm istediğini vurgulamasına rağmen, aslında Crans Montana’da masaya kabul edilmez öneriler sunup, görüşmelerin çökmesini sağlayanın, daha sonra da kutlama yapanların kendileri olduğunu söylemeyi bir türlü akıl edemedi. Kıbrıs sorununu yaratanların ve çözümsüz bırakanların kendileri olduğunu unutan Sn. Çavuşoğlu, bir de tek adamlık söylemi ile hem Kıbrıslı Türklere hakaret etmeyi hem de “Kıbrıs bizimdir” siyasetini devam ettirdiklerini bir kez daha tekrarlamıştır.

Uluslararası sözleşmelere imza koyup, bunları çiğnemeyi alışkanlık haline getiren Türkiye yetkilileridir. Sn. Çavuşoğlu garantörlük sorumluluğu çerçevesinde adaya asker gönderip, %37’sini ele geçiren, 1949 Cenevre Sözleşmelerine aykırı adaya nüfus taşıyıp demografik yapıyı değiştiren, Kıbrıslı Türklere zorla soyisim aldıran, adanın kuzeyinde etnik temizlik yapan, yerleşim yerlerinin isimlerini değiştiren, 1983’te ayrılıkçı bir devlet kurduran, adanın kuzeyini asker-sivil bürokratlarla ve kukla yöneticilerle yöneten siz değil misiniz? Sn. Çavuşoğlu. Şimdi de çıkmış tek adamlıktan bahsediyorsunuz. Tek adam yönetimine örnek gösterilecek bir ülke varsa da sizin ülkenizdir.

​Sn. Çavuşoğlu, sömürge bakanı gibi davranıp eğitime de el atmıştır. Kendi ülkesini kara çarşafa bürüyüp Suudi Arap Kültürü ve yaşayışını din diye yutturmaya çalışan yobaz zihniyeti “özgürlük” diye bize yutturarak yobaz okullarını ülkemize de taşımayı bir görev bilmektedir. Yıllarca Fetullah Gülen başta olmak üzere her türlü tarikat ve cemaatlerle kol kola yürüyerek dini siyasete alet edenler, aynı hastalıklarını bize de taşımanın derdine düşmüşlerdir.

​TC Dışişleri Bakanı Sn. Mevlut Çavuşoğlu; bilmelidir ki, bu girişimleri karşılıksız kalmayacaktır. Çözüm ister görünüp, çözümsüzlüğe oynama siyaseti AKP’ninsamimiyetsizliğini ortaya koymaktadır. Sn. Çavuşoğlu siz “besleme” dediğiniz ve siyasi rehine olarak tuttuğunuz Kıbrıs Türk toplumunu değil adamızın tüm toprağını ve doğal kaynaklarını istiyorsunuz.
           Saygılarımızla,
                                                               
​Şener Elcil
KTÖS Genel Sekreteri