KTÖS: “Sn. Akıncı Maraş konusunda daha atak bir politika izlemeli”

Kıbrıs karasularındaki doğal gaz ve petrol rezervlerinin varlığı tüm sömürgecileri bölgemize çekerken, adamızın kuzeyini 1974 yılından beri işgali altında tutan garantör Türkiye, Kıbrıs Cumhuriyeti’ni işgal altında tutan Kıbrıs Rum liderliği ile kapalı kapılar arkasında pazarlığa devam etmektedir.

AKP’nin adamızın kuzeyindeki işbirlikçisi Kudret Özersay’ın güney ile olan temasları, Maraş ve ayrı devlet söylemleri ile bu ilişki deşifre olmuştur. Kapalı kapılar arkasında AKP’li yetkililer ve Kıbrıslı Rumlar arasında yapılan görüşmelerde Kıbrıslı Türkler rehine olarak kullanılırken, pazarlığın özünü, petrol ve doğal gazdan Türkiye’ye %30 pay verilmesi oluşturmaktadır.
anal porno
Maraş konusu ile gündem saptırılıp manevra yapılırken, tüm bu gelişmelerin odağında olması gereken Sn. Mustafa Akıncı ise açıklamalarla ve panayırları gezerek günü geçirmektedir. Sn. Mustafa Akıncı seçim vaatlerinde olduğu gibi daha atak bir politika izleyerek, güven yaratıcı önlemleri tek taraflı hayata geçirmeyle ilgili adım atacağı yerde, AKP’nin ve Kudret Özersay’ın samimiyetten uzak, taksime hizmet eden açıklamalarının arkasında sürüklenmektedir.

Sn. Akıncı bilmelidir ki, kendisi sarayda otururken ve panayırları gezerken AKP’li yetkililerle onların Kıbrıs’ın kuzeyindeki işbirlikçilerinin taksime hizmet eden politikaları ile Kıbrıs’ta çözüme ulaşmak mümkün değildir. Özellikle Maraş konusunda at pazarlığına hiç gerek yoktur. Ganimet ve fetih mantığı ile çalınmış olan herşey yasal sahiplerine derhal iade edilmelidir.

Maraş’ın en kısa sürede 1974’teki sahiplerine iade edilmesi için sizin öne çıkmanız ve TC’nin Kıbrıs Rum liderliği ile kapalı kapılar ardında devam eden pazarlıkları bozmanız şarttır. Ganimetin, çalıntı malların üzerinde oturan ayrılıkçı bir rejimi ve tüm bunları yaratan fetihçi garantörü savunmak sizin göreviniz değildir. Kıbrıs Cumhuriyeti’nden kaynaklanan toplumsal haklarımız zemini üzerine basarak, Kıbrıs Türk toplumunu uluslararası varlık haline getirmek sizin birincil sorumluluğunuzdur.

Saygılarımızla

Şener Elcil

KTÖS Genel Sekreteri