KTÖS, öğretmen adaylarına bilgilendirme semineri düzenledi.

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS)’ün, ilkokul, okul öncesi ve özel eğitim öğretmen adaylarına yönelik bilgilendirme semineri bugün gerçekleştirildi.

 

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen seminerin açılış konuşmasını KTÖS Başkanı Emel Tel yaptı. Seminerde KTÖS Genel Sekreteri Şener Elcil, “Sendikal Mücadele, Sendikal İşleyiş, Mücadele Alanları ve Haklar”,  Emekli Okul Müdürü Mehmet Gürçimen, “Okullarda Karşılaşılan Sorunlar ve Beklentiler”, KTÖK LTD. Başkanı Mehmet Temel “Öğretmenler Kooperatifi”, KTÖS Eğitim Sekreteri Burak Maviş “KTÖS Eğitim Politikası ve Öğretmenler Sınav Tüzüğü”, İnsan Hakları ve Eşitlik Sekreteri Süleyman Gelener “Göç Yasası”, KTÖS Basın Yayın Ve Propaganda  Sekreteri “Radyo Mayıs / Mayıs TV / Söz Kıbrıs” ve KTÖS Örgütlenme Sekreteri Akgün Kaçmaz “KTÖS İstihdam Politikası” temalı sunumlar gerçekleştirdi.

Seminer, sendikal bilinç ve örgütlülük üzerine tavır geliştirme, mesleğe hazırlık, ödev, hak ve sorumluluklar, sınav tüzüğü ve münhal yerler hakkında öğretmen adaylarını bilgilendirmek amacıyla her yıl geleneksel olarak düzenlenmektedir.

 

Burak Maviş

KTÖS Eğitim Sekreteri