KTÖS, Ersin Tatar ve Haber Güneş Gazetesi’ne Dava Açtı

Başbakan sn. Ersin Tatar’ın geçmişteki icraatları ile ilgili iddiaları gündeme getirmemiz ve kendisinden açıklama istememiz çok rahatsızlık yaratmış olacak ki bizi “yalancılıkla” suçlayacak kadar ileri gitmiştir.

Bilindiği üzere Sn. Ersin Tatar’ın İngiltere’ye girişinde sorun bulunduğu ve hakkında tutuklama kararı olduğu basına da yansıyan gerçeklerdi. Devletin parasını kullanarak ve TC Dışişlerinin yoğun girişimleri ile İngiltere’ye girmeyi başaran Sn. Tatar, bu yaptığı ile hakkında ortaya koyduğumuz bir iddiayı doğrulamıştır. Israrla sırada bekleyen şu iddialarla ilgili soruları da cevaplamasını bekliyoruz:

1. Türkiye’de İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Emin Ateşağaoğlu (21204) tarafından 12 Temmuz 2000 tarihinde hazırlanan iddianamede “fatura ve gümrük beyannamesinde tahrifat yaparak kasaplık koyun ihraç etmiş gibi gösterip vergi kaçırmaktan sizinle beraber toplam 13 kişi hakkında dava açılmıştır. Bu konu ile ilgili neler söyleyeceksiniz?

2. İpotekli araziye inşa edilip İngilizlere satılan Kulaksız 5 Sitesi’ndeki evlere el koyan Akfinans şirketinin 2009’daki direktörü olduğunuz, belgelerle ispatlıdır. İngilizlerin dolandırıldığı bu olayla ilgili açıklamanız nedir?

3. Ticaret Bankası’na ait Girne çevreyolu üzerindeki 65 dönümlük araziyi nasıl aldınız?

4. Sn. Ersin Tatar, milliyetçi hamaset söylemleri ile mangalda kül bırakmazken, askerlik yapıp yapmadığınızı, eğer yapmışsanız hangi rütbe ile nerede görev yaptığınızı, eğer yapmamışsanız, gerekçesini kamuoyu ile paylaşır mısınız?

Bununla birlikte bizi yalancılıkla suçlayan açıklamaları nedeni ile Haber Güneş Gazetesi ve Sn. Ersin Tatar’ı “82.2020” sayılı dosya ile dava ettiğimizi tüm kamuoyuna duyururuz.

Saygılarımızla,

Şener Elcil
KTÖS Genel Sekreteri