Kıbrıs’ta bir çözümü savunan ve bu yönde mücadele veren insanlarımıza yönelik yapılan tehditler kabul edilemezdir

Başta Cumhurbaşkanı olmak üzere Kıbrıs’ta bir çözümü savunan ve bu yönde mücadele veren insanlarımıza yönelik sosyal medya üzerinden sistematik olarak yapılan tehditler kabul edilemezdir.

22 Ocak tarihinde bu zihniyetin Afrika Gazetesi çalışanlarına yaptıkları linç girişimi ve yine ayni olayların yaşandığı sırada olay yerine gelen Kıbrıs Türk Toplumu Lideri Mustafa Akıncı’ya yönelik saldırılar hala hafızalarımızdaki yerini koruyor. Son olarak Türkiye’de, Ana Muhalafet Partisi Kemal Kılıçdaroğlu’na yapılan saldırı da aynı zihniyetin üründür. Biz kendi topraklarımızda bu gerici zihniyeti kabul etmiyor ve her şartta bu zihniyete karşı mücadele vererek hoşgörü kültürümüze sahip çıkmaya devam ediyoruz.

Buradan kaleminden resmen kan damlayan köşe yazarlarını da uyarmak, bu köşe yazarlarının tahrik ettiği kişilerin yaptıkları tehditler karşısında Polis Genel Müdürlüğü’nü göreve davet etmek istiyoruz. En ufak bir olayda vatandaşın ensesine yapışan ve tüm elektronik cihazlarına el koyan polis örgütü, nasıl oluyor da bu ülkenin cumhurbaşkanına ve tüm çözüm yanlılarına karşı yapılan ölüm tehditleri karşısında sessiz kalabiliyor? Ayni şekilde bu konuda hükümetin de sessiz kalması ne anlama geliyor? Polisin kendisine bağlı olduğunu iddia eden hükümetin ve PGM’nin derhal bu soruya cevap verip gereken adımı atmasını talep ediyoruz.

 

Sendikal Platform (a)
Basın-Sen Başkanı
Ali Kişmir

Türk-Sen, Dev-İş, KTAMS, KTÖS, KTOEÖS, El-Sen, Basın-Sen, BES, Çağ-Sen, Güç-Sen, Koop-Sen, HTKS