Kıbrıs Kültürünü Öğreniyorum Projesi yeni eğitim yılında da devam edecek.

Turizm ve Çevre Bakanlığı, Eco-Bio Nitovikla Garden Hotel, Kıbrıs Türk Seyahat Acenteleri Birliği (KITSAB), Kıbrıs Türk Turizm Yazarları ve Gazetecileri Derneği (KITUYAD), Mehmetçik Belediyesi, Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası (KTÖS) ve Akandere Ulaşım Şirketi tarafında desteklenen “Kıbrıs Kültürünü ve Mutfağını Öğreniyorum Projesi” 2018-2019 eğitim-öğretim yılında da devam edecek.

Taraflar, projenin devamı için yeniden protokol imzalayarak, çocuklara eğitim süreci içerisinde unutamayacakları bir deneyimi hediye etmiştir.

2015 yılından beridir agro turizm işletmesi Nitovikla’da yürütülen Kıbrıs kültürü ve ekoloji eğitim çalışmalarında 2017-2018 döneminde 268 öğretmenin katılımıyla 32 ilkokuldan 2 bin 357 öğrenci Kıbrıs kültürü eğitimi aldı.

Günümüze kadar toplam 87 okuldan 6 bin 739 öğrenci projeden yararlanmıştır.

Projenin gerçekleşmesine katkı koyan tüm diğer unsurlar gibi, KTÖS “ezberden uzak etkinliklerin gerçek anlamda en etkili öğrenme süreçleri olduğunu” ifade ederek Kıbrıs Mutfağını ve Kültürünü Öğreniyorum kitabının hazırlanmasına ve basılmasına katkı koymuş, projenin okullara duyurulmasını sağlamış, okulları projeye sahip çıkmaya davet etmiştir.