İlkokul Öğretmenlerine Yönelik Avrupa Birliği Eğitim Gezisi Düzenleniyor

Değerli üyelerimiz,

Avrupa Parlamentosu Kıbrıs Ofisi organizasyonu ile, çalışan ilkokul öğretmenlerine yönelik, 27 Şubat – 2 Mart 2019 tarihleri arasında Brüksel’de iki toplumlu Avrupa Parlamentosu eğitim gezisi düzenleniyor. Mayıs ayında yapılacak olan Avrupa Parlamentosu seçimleri çerçevesinde, Avrupa Parlamentosu ve AB kurumlarının işleyişi ile ilgili bilgi ve deneyim kazandırma amacıyla yapılacak bu gezi yarı sponsorlu olup, katılım koşulları aşağıda belirtilmiştir. Geziye ilgi duyan tüm öğretmenlerimizi davet ederiz.

Ziyaretle ilgili koşullar ve detaylar:

1. AB vatandaşı olmak

2. KTÖS üyesi olmak

3. Çok iyi düzeyde İngilizce yeterliliğine sahip olmak – katılımcılara yönelik yapılacak olan bilgilendirme sunumlarının tümü İngilizce dilinde olacaktır.

4. Otel ve ziyaret edilecek AB kurumları arasındaki mesafeler yaya olarak gezilecektir.

5. Yarı sponsorlu bir organizasyon olan bu gezinin ücretinin kısmi geri ödemesi, Brüksel’deki tüm programa katılım gösterilmesi halinde gerçekleşecektir.

6. Katılımcılar 750 Euro olan gezi ücretini seyahatten önce ödeyecek ve geri ödemelerini (360-400 Euro) Brüksel’den döndükten bir hafta sonra alacaklardır.

7. Ziyaret, iki toplumlu olarak gerçekleştirilecektir.

8. Konaklamanın yapılacağı otel, 2 ya da 3 yıldızlı olacaktır.

9. Otelde ve AB kurumlarında sigara içilmesi yasaktır.

10. Seyahatten önce öğretmenlerle birlikte AB Evi’nde toplantı yapılacaktır.

Konuya ilgi duyan öğretmenlerimizin, 24 Ocak Perşembe gününe kadar KTÖS’ü arayarak başvurmalarını rica ederiz. KTÖS tel: 2271175

Saygılarımızla,

KTÖS Dış İlişkiler Koordinatörlüğü