Hükümetin İlk 100 Günü Reklamlardan İbaret

Hala Sultan Camisi’nde kurulan UBP-HP koalisyon hükümeti, kumarhaneli lüks otelde düzenlediği basın toplantısı ile yüz günlük icraatlarını toplumla paylaşmıştır.

UBP-HP Hükümeti’ni kurduran TC Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AKP yetkilileri aynen Türkiye’de yaptıkları gibi süslü laflar ve yalanlarla UBP-HP hükümet yetkililerini perdenin önüne sürmüşlerdir. Hükümetin icraatlarına bakıldığında bir işbirlikçi kukla hükümetten beklenen icraatların gerçekleştiğini görmekteyiz. Hapishane yapma, polis alma,mobese kamera takma gibi baskıcı rejimi yaşatmaya dönük işlerin hep öne çıkarıldığı açıklamalarda geçmiş hükümetlerin ve Sn. Akıncı’nın icraatlarını da kendileri yapmış gibi göstermişlerdir. Bu açıklamalarda en dikkat çeken sunum ise hükümet ortaklarının yeme, içme gezme gibi eylemlerinin icraat olarak topluma yutturulmaya çalışmasıdır. Bununla birlikte TC-KKTC İşbirliği Antlaşması’nın imzalanması da icraat ve başarı olarak sunulmaktadır. TC’den hiçbir mali destek almadan üstelik bütçe dışında onyedi ayda Kolordu için 680 milyon TL ödeyen KKTC yetkilileri, üstüne üstlük elektriği, telefonu, limanları ve toplumsal varlıklarımızı AKP’lilere peşkeş çekip gerici eğitimi dayatanlara boyun eğerek protokol imzalamayı başarılı icraat olarak sunmaktadırlar.

UBP-HP Hükümeti’nin en büyük icraatı ülkeyi satmak için işbirlikçilik yapmak ve devam eden işgali gizlemektedir. Halktan toplanan vergilerle yandaşlarına yaptırdığı reklam filmini, kumarhaneli lüks otellerde düzenlediği basın toplantılarında icraat diye yutturmaya çalışmak ve hayatında hiçbir üretim yapmayanların üretimden bahsetmeleri hiç inandırıcı değildir. Eğitime, sağlığa, halkın refahına harcanacak para yok diyen bu hükümet, icraat diye sunulan bu yalanların kaç paraya reklam edildiğini de açıklarlarsa daha da memnun olacağız.

Saygılarımızla

                                                                                                                   

Şener Elcil

KTÖS Genel Sekreteri