Erdal Abit Anı Koşusu Gerçekleşti

Kıbrıs Türk Öğretmenler Sendikası’nın ( KTÖS ), genç yaşta yaşamını yitiren öğretmen Erdal Abit anısına düzenlediği 3. yol koşusu gerçekleşti.

Gemikonağı’nda gerçekleştirilen koşuya, Lefke ilçesinden Lefke İstiklal İlkokulu, Yeşilyurt İlkokulu, Doğancı İlkokulu ve Yedidalga İlkokulu, Güzelyurt İlçesinden Aydınköy İlkokulu, Kurtuluş İlkokulu ve Özgürlük İlkokulu’ndan öğrenciler katıldı.

800 metre kızlar ve 1000 metre erkekler olmak üzere 2 kategoride gerçekleştirilen koşularda, kızlarda Özgürlük İlkokulu’ndan Naime Nurtak birinci, Feray Öneren ikinci, Yeşilyurt İlkokulu’ndan Selen Kireçci ise üçüncü oldu. Erkeklerde Özgürlük İlkokulu’ndan Ömer Akgül Çelik birinci, Lefke İstikal İlkokulu’ndan Sorin Zeybek ikinci, Aydınköy İlkokulu’ndan Abraam Raşidov ise üçüncü oldu.

Takım klasmanında ise kızlarda 12 puanla Özgürlük İlkokulu birinci olurken, 52 puan ile Yedidalga İlkokulu ikinci ve 65 puanla Lefke İstiklal İlkokulu üçüncü sırayı aldılar.

Erkekler takımlar klasmanında da 16 puanla Özgürlük İlkokulu birinci olurken, Doğancı İlkokulu  55 puanla ikinci ve Lefke İstikal İlkokulu ise 59 puanla üçüncü sırayı elde etti.

 

 

Kaynak: Havadis Gazetesi, Gürsel Karagözlü, KTÖS