EMAA, Eğitmenlere Yönelik Sanat Eğitimi Çalıştayı Düzenliyor

EMAA, “Art For All Project” kapsamında, 29-30-31 Mayıs 2019 tarihlerinde saat 19.00-22.00 saatleri arasında aşağıdaki hedeflerle EMAA’da gerçekleştirilecek olan Eğitmenlere yönelik çalıştay düzenliyor. İlgili olan tüm eğitimcilere açık olan bu çalıştaya yönelik çağrı aşağıdaki gibidir:

“Bir toplumun gelişmesini ve dönüşümünü öngörürken, eğitim sistemiyle başlamak çok önemlidir. Öncelikle profesyonelleri yararlanıcılara aktarılması gereken değerlerle donatmak önemlidir. Ülkemizdeki mevcut sanat eğitimine katkı koyarak, sanat eğitimine dair yeni uygulamaları tanıtmayı ve eğitmenlerimizin donanımına katkı koymayı hedeflemekteyiz.

EMAA, halihazırda farklı hedef gruplara sanat eğitimleri vermektedir. Eğitimcilerin eğitimi (TOT) kuruluşun faaliyetlerinin kalitesini iyileştirmek ve daha sürdürülebilir ve çeşitli hizmetler sağlamak yanında, EMAA eğitmenlerine ek olarak, belirli sanat konularındaki bilgilerini geliştirmek isteyen diğer sanat öğretmenleri ve sanatçılar bu eğitimlerden yararlanabilecektir.

Sanatın çocukların hayatındaki öneminin farkında mıyız?

Bu eğitimde çocukların yaşadıkları, daha doğru bir söylemle çocuklara yaşattığımız hayata daha derinden ve farklı noktalardan bakıp, sanatın hayatlarındaki olası rolünü tartışmaya açacağız. Kendi çocukluğumuza yeniden ve derinden bakarak, yetişkinler/öğretmenler/eğitimciler olarak çocuklara yaklaşımımızı değerlendireceğimiz eğlenceli ve sarsıcı bir çalıştay bizleri bekliyor!

Herkes İçin Sanat Projesi Avrupa Birliği tarafından Kıbrıslı Sivil Toplum İş Başında VI Hibe programı altında finanse edilmekte ve Akdeniz Avrupa Sanat Derneği tarafından yürütülmektedir.”

Detaylı Bilgi ve kayıt için 0533 866 29 59 no’lu telefonu aramanız rica olunur.