Okulları Öğretmenler İnşa Edecekse…

İşbirlikçi UBP-HP hükümet yetkilileri yaptıkları açıklamalarda, çalışanların aldıkları maaş ve ücretler nedeni ile hiçbir yatırım yapamadıklarını, bu nedenle emeklilerden, sosyal sigortalardan, memur ve öğretmenlerden kesinti yapılarak yatırım yapabileceklerini ifade etmektedirler.

Özellikle çiçeği burnunda Maliye Bakanı Sn. Olgun Amcaoğlu öğretmenlerin ders yılı hazırlık ödeneklerinin kendilerine bağışlanarak okul yapılmasını önermektedir. Bilindiği üzere UBP-HP hükümeti Ankara’ya dilenci edebiyatı yaparak para alacağını söylemiş ve göreve gelir gelmez ülkemiz toplumuna ait kurumların satılarak peşkeş çekilmesi anlayışıyla protokol imzalayarak en iyi işbirlikçi olduğunu ispat etmiştir. Yapılan tümişbirlikçilik ve onursuzluğa rağmen 750 milyon TL’lik bir miktarın Ankara tarafından ödeneceği kendilerine taahhüt edilmiştir.  Aslında bu paranın 680 milyon TL’si 17 aydan beri kendi bütçemizden Türk Silahlı Kuvvetleri Kolordu’suna ödediğimiz harcamalardır. Ayrıca seyrüsefer ruhsatlarından 82 milyon, sanayi bölgeleri arsalarından 5,5 milyon TL’lik kira borcu da tahsil edilmemiştir.

Sn Olgun Amcaoğlu, bu gerçekleri gizleyerek, bizden okul yapmak için “Ders Yılı Hazırlık Ödeneklerimizi” talep etmektedir. Sn. Amcaoğlu’na hatırlatırız ki, okulları da biz yapacaksak sizin hükümetinize ihtiyaç yoktur. Biz iktidara ve Eğitim Bakanlığı’na talibiz. Derhal istifa edin, biz Eğitim Bakanlığı’nı alır okul da yaparız.

Saygılarımla,

                                                                                                                   

Şener Elcil

KTÖS Genel Sekreteri