Arif Hoca 12 Aralık Salı günü KTÖS lokalinde anılacak

12 Aralık 2012 tarihinde kaybettiğimiz öğretmen, gazeteci-yazar, kooperatifçi, yurtsever Arif Hasan Tahsin Desem’i anmak için KTÖS Lokali’nde 12 Aralık 2017 Salı günü saat 18:00’de bir panel ve anma etkinliği düzenlenecektir.

Arif Hasan Tahsin Tarih ve Kültür Vakfı olarak bir Kıbrıs Sevdalısı olan Arif Hasan Tahsin’in hatırasını yaşatmak, düşünce ve görüşlerini genç nesillere aktarmak, yayınlanmamış eserlerini yeniden basıp yayınlamak, özelde Kıbrıslı Türklerin genelde Kıbrıs’ın tarihini ve kültürünü araştırmak, Kıbrıs’ın bölünmüşlüğüne ve düşmanlaştırılmasına karşı mücadele etmek, ülkemizi yeniden birleştirmek gibi amaçlar doğrultusunda çalışmaktayız.

Söz konusu panel ve anma etkinliğinde Geleneksel Barış ödüllerimiz Yazar Dr. Ahmet Cavit An ve geçtiğimiz aylarda kaybettiğimiz Kostis Ahniotis anısına eşi Elena Hadgipetrou’ya verilecektir.

Panelin konusu “Kıbrıs’ta Demokrasi Mücadelesi ve Faili Meçhuller” olarak belirlenmiştir. Panelde konuşmacılar Dr. Ahmet Cavit An ve Nikos Trimoklinidis olacaktır.

Öğretmen, gazeteci-yazar, kooperatifçi, yurtsever insan Arif Hasan Tahsin Desem’i anmak için düzenlediğimiz panel ve anma etkinliğinde sizleri de aramızda görmekten onur duyarız.
Saygılarımızla,

Güven Varoğlu
Arif Hasan Tahsin Tarih ve Kültür Vakfı
Mütevelli Heyeti Başkanı

Tarih:12 Aralık 2017 Salı
Yer: KTÖS Merkez Lokali Lefkoşa
Saat:18:00